Astrologův čtvrtek 7.1.2021 – Štíří úkoly

Po včerejším kvadrátu Luny a Slunce a po úterní konjunkci Merkuru s Plutem už asi máme dobrou představu o sobě, o světě a o tom, kudy se budou ubírat naše cesty. Nestalo se tolik překvapivého jako to, že se dělo přesně to, k čemu směřovaly dlouhodobé tendence. Víme, co se děje. Na jednu stranu nás to znepokojuje, na druhou ubezpečuje. Náš život už má tedy mantinely a víme, kudy se pohybovat. Koneckonců žijeme v období se Sluncem v Kozorohu a to je právě čas, ve kt. si zkoušíme prostupnost a pevnost vlastních hranic, sílu svých přesvědčení a úmyslů. Takže každá jistota je plus bodem, každý konflikt bodem mínusovým zpochybňujícím naše sebevědomí.

S Marsem v Býku (od včera v tomto zemském znamení) se nesoustředíme tolik na inspiraci a nehledáme sebe sama a aktivní vyjádření. Jsme opět o něco pasivnější a smířlivější. Důraz je ale položen na hodnoty, se kterými se v životě setkáváme a na jejich kvalitu. Nepotřebujeme tolik rozumět sobě a svým reakcím jako i chování lidí okolo, zajímá nás důvod a podstata dění. Ptáme se po příčinách a důsledcích. A nenecháme se odbýt. Kdepak! Mars v Býku je poctivý a vyžaduje i poctivé odpovědi.

Zároveň se začíná zvolna projevovat kvadratura mezi Jupiterem a Saturnem ve Vodnáři a býčím Marsem. Můžeme ji vnímat jako svár protikladů, jako nejistoty, do nichž postupně vcházíme. Není jasné totiž, zda zvítězí přirozené fungování, reakce a styl života, či si budeme muset zvyknout na změněné podmínky. Je to i diskuze o tom, co považovat za normální. Zda se vracet k tomu, co bylo před rokem 2020 nebo hledat nové osobní hodnoty a společenské normy. Týká se to nejenom společnosti jako takové, ale i našeho uplatnění v jejím rámci.

Dnešek se bude řadit ke dnům, které na první omak nemusejí být příjemné. Luna ve Štíru v opozici s býčími planetami a obě skupiny v kvadrátu s vodnářským Jupiterem a Saturnem přinesou řadu rozhodování, která nebudou naše nebo nebudou reagovat na nové situace. Můžeme být za á zatahováni do problémů jiných lidí (nebo skupin lidí), za bé se budeme muset vypořádat s důsledky dřívějších rozhodnutí, případně za cé bude třeba řešit nezvládnuté úkoly a přeceněné situace, které jsme nedokázali správně řešit. Práce bude tedy jako na kostele a do toho nám začíná skoro ta opravdová zima.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...