Astrologův čtvrtek 8.9.2022 – V hlavní roli Lilith

Slunce v sextilu s Lilith říkají Co nechceš, to dostaneš, co chceš, to nedostaneš. Jak se s touhle slovní hříčkou vypořádat v praxi? Aspekt akcentuje asymetrické přístupy k realitě. Příliš něčeho moc chceme a nedovedeme být ve vlastních představách realisty. Je to v pořádku, představujeme si na základě předchozích zkušeností. Nedovedeme ale často zlomit pozitivní i negativní trendy, věříme jim víc než tomu, co vidíme na vlastní oči.

Navíc při tomto aspektu máme lépe než kdy jindy před očima vlastní nemohoucnost a zklamání. Jsme tak často konfrontováni s tím, že změna není možná, že jinak to nejde. Jasně, takto nás vybavila evoluce k tomu, abychom někam došli. Čas od času je ale nutná kontrola a korekce kurzu. Čas od času je třeba se probudit. Ten čas přichází dnes, bude aktuální i zítra a byl znát i včera. Vidíme, že se lidé probouzejí a někdy se zpoždění řeší to, co mohli udělat dávno. Dejme jim prostor a věnujme jim pochopení. Kdoví, jak my vypadáme v jejich očích.

Lilith je aktuálně hodně zapojená. Najdeme ji i v kvadratuře s Chironem, ta už pomalu odeznívá, ta nás (do)nutila mobilizovat síly především v minulém týdnu prostřednictvím nespokojenosti s tím, jak aktuálně fungujeme. Lilith najdeme i v sextilu a trigonu s osou lunárních uzlů (Býk – Štír) a tady to vypadá, že do současného dění a prožitků se montuje i nevyřešená minulost a že se pracuje i na budoucnosti
A co zůstalo z nádherných volných a usnadňujících včerejších aspektů? Pramálo, planety se pohnuly a příležitosti včerejška se zmenšily. Stále je tu ale Luna ve Vodnáři v konjunkci se Saturnem přicházející nejen s možnostmi domluvy, dohody a komunikace, ale i s vidinou uzavřít, popsat, definovat, pochopit někdy i složité případy.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...