Astrologův pátek 12.4.2024 – Tři tranzity

Přemýšlím nad tématem dne. Není tu jeden silný tranzit. Dva doznívají a jeden nastupuje. Takže jsme možná v bodě útlumu, kdy nebesa ve své nekonečné blahosklonnosti nám dávají víc šancí svobodněji zasahovat do vlastního života.

Končí konjunkce Slunce s Merkurem v Beranu a obě planety od sebe odcházejí (každá na jinou stranu, Merkur je totiž retrográdní). Sejdou se za nedlouho, ale to až poté, co se Merkur otočí dopředu 26. 4. a začne Slunce stíhat. Dostihne jej v konjunkci 14. 6. Nejspíš se nějaké stopy dnešních událostí otisknou v tom, s čím se budeme ten červnový den setkávat.

Konjunkce Merkuru s Slunce má pro nás jasné poselství, všímejme si toho, co je důležité a reagujme na to. Nenechávejme události proplynout mezi prsty. Předchozí dva dny nám běžel před očima film o tom, co ja pro nás aktuálně důležité a zajímavé. Nenechávejme si nic z toho, co jsme objevili, zjistili a získali pro sebe.

Končí i konjunkce Marsu se Saturnem v Rybách. Zatímco předchozí aspekt po nás chtěl informace, tento chce pravidla. Propustí nás ze svých spárů až potom, co budeme vědět, čím se budeme dál řídit, potom, co si uděláme přehled a následně na to, co se pevně postavíme za sebe a to, co je pro nás aktuálně důležité. Ptáte se, co se stane, když to nějakým způsobem nezvládneme? Nic. Možnosti, které se teď nabízejí a jež vyžadují celého muže a celou ženu, odejdou a my se budeme dál zacykleně pohybovat do kruhu ve vlastních záležitostech, dokud nás a naši vůli nevyzve další z příhodných tranzitů.

Nadchází konjunkce Merkuru s Chironem v Beranu, poměrně brzo po té první (20. 3.). Konjunkce bude přesná 15. 4., ale samozřejmě působí už dnes. Ukazuje na těkající vzpomínky, na potřeby něco důležitého vyřešit, na poznatky, jež se snažíme uplatnit, na blízké lidi, na něž myslíme, na slova, kterými potřebujeme narovnat skutečnost i vztahy, na křivdy, jestli jsou pro nás (a druhé) ještě aktuální. No, práce je do pondělí dost.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...