Astrologův nov v raku 21.6.2020

Nov je jako vždy začátek i konec. Start i cíl našeho snažení. Tentokrát je speciální, stane se na prvním stupni, na samém začátku. Bude důležitý pro Raky, také pro všechny, kdo mají některou planetu v Raku, nejlépe na samém začátku.

Změna, na kterou nov upozorňuje, se bude týkat příslušného domu našeho horoskopu a bude motivována račími tématy. Jedná se o záležitosti citové, rodinné, mateřské, procesy týkající se domu, domova, zázemí a kořenů. O několik řádků výše jsem napsal upozorňuje. Dá se tedy čekat, že v zrcadle událostí příslušného dne uvidíme, co dělat a rozpoznáme cestu.

Základním motivem je uvědomění si citů, citovosti, citlivosti. Nepůjde to bez vzpomínek. Alespoň trochu se vrátíme. Pochopíme, po čem se nám stýská a co nás nechává klidnými. Možná spatříme hranice, které stojí mezi námi a vyjádřením citů, mezi prožíváním jen zčásti a skutečnými prožitky. Uvědomíme si své citové dluhy i přebytky. A protože tento den není jen o analýze, většinou se pro něco rozhodneme, něco se v nás spustí a ve vnějším světě se to odrazí v příslušných činech. Někdy stačí málo, jen vzít za ruku, napsat, vyslovit nebo udělat důležitou, byť symbolickou věc, gesto.

V tom vnějším kruhu se mohou řešit témata rodinná, společenská, komunitní, mezigenerační. Období okolo novu není moc o toleranci nebo spojování, týká se víc projevů a ty nemusejí být moc pod kontrolou. Vždyť vstupujeme do času Raka, do období, ve kterém si rozum dává odpočinek a odlétá na zaslouženou dovolenou k moři. Vstupujeme do času, ve kterém se především budou řešit a věřme, že i uspokojovat, naše citové potřeby. Kdy jindy mluvit o sobě a kdy jindy dát konečně najevo, čím žijeme a jakou kvalitu má pro nás aktuální doba.

Nov nastává po půl deváté ráno, Slunce a Luna jsou v kvinkunxu se Saturnem na začátku Vodnáře a tak dnešní den i několik následujících se bude týkat povoleného či zakázaného uvolnění. Saturn koriguje naše společenské a vnější projevy, Slunce s Lunou ukazují na nás v naší přirozenosti. Takže můžeme být na vážkách. Co dáme najevo, čemu dáme průchod, čemu se budeme bránit, co si ještě musíme probrat než nabudeme jistoty? Potřebujeme ty jistoty ovšem? Takové a podobné otázky si budeme klást. Zjistíme nicméně to, že nám je nikdo nevyřeší. Jen my sami. nezbude než přijmout odpovědnost nejen za své činy, ale i vize a plány. Když otevřeme oči, zjistíme, že nikdo proti nám nestojí. Protivníci neexistují a cesta je volná.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...