Astrologův pátek 14.10.2022 – Pozor na iluze

Houstne vzduch. Uran se Saturnem se blíží do kvadratury. Ta se neuskuteční, planety se propojí v kvadratuře s nepřesností necelého půl stupně. Tato poslední v řadě kvadratur obou planet nám jen připomene, doťukne a uzavře naše silná témata. Která? Přece ta, jimiž poslední rok a něco žijeme, ta, která se nám v životě často projevují až na fyzické rovině. To, že planety budou vybízet k akci, nutně neznamená, že akci nakonec uskutečníme.

Možná vyměkneme. Nezapomeňme na to, že tranzity ukazují na to, co se může stát, ne na to, co se stane. (Tam potřebujeme ještě direkce nebo solár, tyto techniky ukazují, jestli jsme skutečně připraveni). Takže věřme, že aspoň částečně připraveni jsme a že si na konci měsíce, kdy bude kvadratura nejpřesnější a poté se planety z ní začnou vzdalovat, už odfrkneme ponaučeni o tom, jak řešit silné situace tak, aby nám nekazily život a zdraví.

K hustotě bych přidal i kvadraturu Slunce s Lilit. Dneska bude otravovat život tím, že bude předestírat různá řešení a situace z minulosti. Promítnou se nám prostřednictvím dnešních událostí a my na ně zareagujeme (někdo vztekem, jiný lítostí, případně další ze škály emocí). Reakce by mohla být i taková, že přijmeme se vší odpovědností a také vděčností to, co se stalo. A současně nehledě na minulost si vytyčíme cestu kudy dál a řekneme si, co poučeni už dělat nebudeme. Stejně to časem uděláme, aspoň trochu, ale to už bude jiný příběh.

A dotřetice jako by nebylo dost kvadratur, je tu kvadrát Mars (ten je před svou otočkou už velmi pomalý a má kvality takřka saturnské) – Neptun. Tato konstelace přichází s nutkavými tématy a plány, co je potřeba udělat, aby se zamezilo něčemu nepříznivému, co je třeba stopnout aby se nedělo něco nepříjemného. Často se tak bude dít z lehce idealistického pohledu (představuje si to jako Hurvínek válku) kdy můžeme být přesvědčeni o tom, že vše gestem a akcí snadno vyřešíme. Ukáže se, že je to složitější. A o tom bude našich několik následujících dnů.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...