Astrologův pátek 21.6.2024 – Od slunovratu do úplňku

Den po slunovratu se vydáváme symbolicky na novou cestu. Snad každý z nás pokud se zamyslí najde něco, co je nové. Směřujeme ve druhé polovině roku k integraci získaného, k začlenění nového, k poznání objeveného. První kroky jsou zpravidla nejisté, není jasná cesta ani pevný záměr.

Jdeme od slunovratu k úplňku v Kozorohu, ten čeká v sobotu. Jeho vliv je už znát. Potřebujeme vědět, co bude dál, měli bychom znát další kroky. Hledáme jistoty a potřebujeme si zaplnit vakuum, jež máme v řadě míst.

Můžeme se tak snadno setkat s potřebou oddělit nejasné od zřetelného, užitečné od nepotřebného, citlivé od necitlivého. Stále je ještě Luna ve Střelci a Slunce v Raku. Doba přeje výpravám duše, samostatným cestám, odvážným návrhům, novým rodinným zásadám a pořádkům.

Pro dokreslení dílčích situací se podívejme na další konstelace. Kvadratura Luny se Saturnem bude vyčítavá, konfrontující činy. Budou demonstrovány rozdíly mezi tím, co bylo a tím, co mohlo být. Setkáme se ve zvýšené míře s křivdami a otázkou, co s nimi dál.

Sextil Merkuru s Marsem podnítí zájem o data, informace, ale také o vysvětlení. Zájem se přenese na lidi kolem, bude to cosi, co bude třeba probrat, zajistit, opatřit a dnešek toho bude ideálním prostředím.
Račí sezóna zvolna začíná, račí klid je zatím daleko jako letní bouřky. Dává o sobě vědět, ale nejdřív bude potřeba se vypořádat s předbouřkovou atmosférou.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...