Astrologův pátek 22.1.2021 – Krize a hledání cest z ní

Páteční události budou v mnoha případech vycházet z toho, co začal čtvrtek. Oba dny nebude spojovat jenom Luna v Býku, ale i konjunkce Marsu s Uranem v Býku, kvadratura Jupiteru ve Vodnáři s Uranem a Marsem. Novinkou naopak bude Venuše běžící do trigonu s Neptunem.

Pokud se podíváme na aspekty, vidíme v nich ohromnou touhu po svobodě. Není to jen svoboda pohybu, ale svoboda vyjádření a vlastně pocit svobody jako takové. Podobné tranzity dovedou celkem úspěšně bořit vnitřní přepážky a překážky, kt. si tvoříme jako obranu před emočními i jinými zklamáními. Nežije se nám lehko a čím jsme emočnější, tím bytelnější zdi si zpravidla máme v sobě tendence vytvářet. O to větší rachot, když padají. Rachot jako vedlejší efekt sám o sobě reprezentuje emoční stavy včetně výbuchů tam, kde to s daným problémem vůbec souviset nemusí.

Čtvrtek tedy přišel s nekomfortními situacemi, jež nás vedly do nestandardních řešení problematiky. Ale také do apatie a k odpočinku. Dnešek už dává prostor k tomu, abychom se zamysleli, abychom se rozmysleli a věděli, co je třeba udělat. Sextil Venuše s Neptunem má v jednodušších případech tendenci vést nevyřešené a ostře vymezené záležitosti do ztracena a do otupení hran. Byla by ale škoda neudělat to, co je potřeba udělat. Pokud se budeme věnovat svým procesům, můžeme příhodně využít sextilu obou planet ke smíření se (především v sobě), k uklidnění situací a k nalezení dlouhodobě stabilních řešení.

Jakkoli by se to zdálo složité, měli bychom mít pro sebe v nitru svůj plán. Vlastní nápady by měly mít přednost před plněním cizích úkolů. Je čas, ve kterém se vytváří naše orientace, doba, v níž vznikají plány, jichž se budeme celkem dlouho držet. Měli bychom umět oddělit vlastní přání od toho, co je skutečně možné. Tak to bude do budoucna stabilní. Leccos totiž chceme, s lecčím počítáme, pracujeme s kauzálním řetězcem. Ale nestane se nic, co není v systému, nemá dlouhé trvání to, co nezapadá a nehodí se. Nyní je doba, v níž vidíme systému “ do střev“.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...