Astrologův pátek 23.12.2022 – Nov dny po slunovratu

Dva dny po slunovratu neztrácejme naději. Čeká na nás nejhlubší nov v roce. Neuvidíme Lunu, neuvidíme světlo, neuvidíme na cestu. O co se můžeme opřít? O to, co umíme, o naše zkušenosti. Moc neváží minulost, moc není znát postavení a postoj. To, co jsme provedli, je váženo na velké imaginární váze a podle výsledků, jež nelze ovlivnit, budeme pochváleni nebo vytaháni za uši.

Tma je tak velká, že by se dala krájet. A došli jsme skoro na konec cesty. Nejdřív (a to je dobrý nápad, zkuste si to v meditaci) si promítněme to, co se stalo od úterý, pak to, co bylo od konce listopadu a potom podzim. Dívejme se, kde jsme byli k sobě spravedliví a kde jsme se podváděli. Snažme se vyznat v tom, co je červenou niti táhnoucí se od začátku podzimu. Často je to jedna otázka, jedno téma, jeden problém. Bez ohledu na to co bylo hledejme spravedlivé a objektivní řešení.

Kvadratura Slunce s Jupiterem přinesla problémy a odebrala hodně energie. Velkou zátěž samo o sobě vytváří množství planet v Kozorohu (Slunce, Venuše, Merkur, Pluto, Luna). A tak jsme konfrontováni s úkoly, cíli, ale i hrdostí, sebevědomím a schopností řešit problémy.

Ideální tak je dnes a zítra odpočívat. Zabývat se jednoduchými a intelektuálně nenáročnými pracemi. Nov na druhem stupni Kozoroha ukazuje na to, že nic nevíme a nikam nedohlédneme. Na koncepce a plány si nechme konec týdne a začátek toho příštího.

V událostech aktuálních dni můžeme pozorovat zadání úkolů, témata, překážky, ale i pomoc, ať se nám daří nebo nedaří, je jasné, kde budeme hlásit o letním slunovratu, zda je splněno.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...