Astrologův pátek 27.1.2023 – Venuše v Rybách, tichá radost

Téma číslo jedna je stále Venuše v Rybách. Po několika týdnech vodnářské Venuše se prostor kolem nás uklidňuje a je víc šancí na cítění, vnímání a lásku. Venuše v Rybách je empatická až běda, nápomocná, intuitivní. A také my se zastavujeme a uvědomujeme si, že ostrost, bojovnost a konfrontace se jaksi vyčerpaly a otevírá se prostor pro řešení problémů, ale zájmů jinými cestami a s novými prostředky. K nim patří hledání koncenzu, naslouchání až mlčení, které dává smysl, hluboké rozhovory a během toho všeho ohlížení se přes rameno. Víme, co si s sebou neseme, víme, co se dělo a víme, že ničemu neutečeme.

Odložené, ale jistě je třeba řešit nedokončená témata. Venušanská řešení nám samozřejmě nabízejí možnosti vyjádřit hodnoty, zvolnit a dát prostor protistraně. Kvalifikovaně jednat v citlivých tématech.
Trigon Slunce – Mars se naplní až koncem víkendu. Přináší však další vrchol vodnářské sezóny naplněný radostným těkáním, bouřlivou prezentací, sdílením vizí, starty nových plánů (někde se věří, že i životních etap). Vnímáme své možnosti, víme o nich, zajímají nás a počítáme s nimi. Vše by mělo jít snadno, stačí si en uvědomit možnosti. Téma trigonu je i otevřít se bez obav, nebát se přeročit práh. Udáosti, jichž se to bude týkat, mohou být jak nové, tak i ty, jež odstarovaly během marsické otočky uprostřed ledna.
Kvadratura Merkur – Chiron nedobře hovoří o kontatech, mluvení a informacích. Informuje o nepoučitelnosti, o klapkách na očích, o potřebě znovu se dostat na stejné místo po stejných chybách. Úsudek nezafunguje a logika si bere volno.

Dnešní den tak bude jistě expresivní, těkavý, plný inspirace, vzrušení také dost bude, události nebudou stabilní, čekejme i nepokojné myšlenky a nepoddajnou techniku. Z toho všeho by nám mělo vyjít, čím se dál řídit, co dělat a čeho se vyvarovat.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...