Astrologův pátek 5.11.2021 – Venuše vstupuje do Kozoroha a Merkur do Střelce

Jsou události nahoře na nebi, kt. si tady dole dobře všimneme, respektive je pocítíme. Aktuálně se Venuše přesouvá ze Střelce do Kozoroha a těsně před půlnocí i Merkur ze Štíra do Střelce.

Nejdříve k Venuši, půjde na řadu ostatně jako první. Její přesun do znamení Kozoroha představuje zklidnění, zvážnění. Zároveň i chuť a potřebu vše, co proběhlo v uplynulých týdnech konzervovat a zachovat. Budeme si vážit toho, čeho jsme dosáhli a toho, co jsme vybudovali a úsilím získali. Nepotřebujeme dál expandovat, chceme si trochu užít dosaženého. Potřebujeme také srovnat získanou kvalitu s tím, co bylo předtím. Venuše v Kozorohu nám tak poskytuje základy k novým plánům, cílům a projektům, které nás čekají. Můžeme tedy v aktuálním období vnímat jistou satisfakci. Objeví se ale i pochybovač a bude se ptát Opravdu to takhle chceš? Skutečně to takhle má být? A když nic neuděláme a nezměníme, je dost možné, že současný stav nám nějakou dobu, pár týdnů nebo měsíců vydrží. Zvlášť když si uvědomíme, že Venuše se v Kozorohu dost zdrží, její návštěva se protáhne až do příštího roku, bude totiž koncem prosince a v lednu retrográdní.

Merkur ve Střelci nemá ideální postavení, je ve vyhnanství, je relativně slabý. Potřebuje se neustále přesvědčovat o své zajímavosti a platnosti. Je doslova hyperaktivní a roztěkaný až až. Dovede nejen prokrastinovat, takže načne a rozvrtá všechna témata, která nás zajímají. Umí ale i naslouchat a učit se. Je tedy čas k tomu, abychom probrali, kde všude nám chybějí nejen informace a znalosti, ale i konkrétní nebo obecné zkušenosti. Dovolme si stát se doslova malými dětmi, studenty, žáky a nebojme se projevit prostotu a pokládat zásadní, elementární a esenciální otázky. Není drzá otázka, je jen drzá odpověď.

Uprostřed štíří sezóny máme příležitost se přeladit a naladit jinak. Dává to šanci porozumět stávajícím úkolům, přizpůsobit se probíhajícím situacím. A můžeme pozorovat a vnímat, že takhle přeladili i další kolem nás. Budeme se učit vidět jiné krásy a vnímat jiná slova, setkávat se jinými způsoby a komunikovat odlišnými styly. Změny v drobném samozřejmě generují i velké změny a ty jsou též v plánu.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...