Astrologův sobotní úplněk 22.6.2024 – Rozum, cit a vnější vlivy

Úplněk na druhém stupni Kozoroha přichází s docela novými tématy. Objevuje se tu potřeba jistoty a péče. Zájem o budoucnost, jak co bude pokračovat dál, zabýváme se cestami, kterými chceme dosáhnout svých cílů. I cíle jsou zřetelnější nebo se aspoň vybarvují či se o nich mluví.

Luna je sice v Kozorohu, ale Slunce najdeme v opozici v Raku, jak už vyplývá z definice úplňku. Opozice dvou světel je vždy výzva k dialogu duše a těla, pocitů a rozumu, citu a racia v nás. A ta se rozhodujeme v důležitých životních záležitostech v tom, jakou půjdeme cestou, jestli se zachováme víc prakticky a třeba tak, jak jsme (si) slíbili nebo zda poslechneme srdce, jež nám může leccos důrazně doporučovat.

Úplňkem se naplno otevírá račí sezóna, část roku, která je pravděpodobně nejastrálnější, nejcitovější a v té citovosti nejexpresivnější. Však i do tohoto období je umístěn například Shakespearův Sen noci svatojánské.

Konec poezie, pojďme k próze. Úplněk je poznamenán kvadraturou Neptunu a Lilith (oba jsou na posledních stupních svých znamení), Neptun nadto ještě silně brzdí před otočkou na posledním stupni Ryb. Můžeme být tedy svědky nestandardních událostí, často takových, na něž se dlouho sbírala energie, hromadila síla, koncentrovala netrpělivost a akumulovaly se různé emoce. Úplňkem emoce neprotrhávají hráz proto, abychom museli jednat, nýbrž nás nutí, abychom se rozhodli. A tak často se setkáme s překvapivými situacemi, které potvrdí nebo naopak vyvrátí naše dosavadní přesvědčení. Nebo aspoň naruší klid, jež byl samozřejmě, jak zjistíme, falešný.

Sobota tak bude dnem opatrnost, předvídavosti a rychlých reakcí. A že jsme stále pod vlivem témat úplňku, může se tak jednat o věci rodinné, citové. Ale i o témata rozhodnutí a jejich motivů, přiměřenosti a správnosti. Možná si tak poopravíme obraz nebo opravíme to, co jsme udělali nesprávně. Léto nás tedy ve dveřích vybízí k tomu, abychom si srovnali své věci a (u)dělali pořádek v životě.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...