Astrologův sobotní úplněk 28.10.2023 – Postoje

Dnešní úplněk večer se odehraje na šestém stupni Býka. Bude důležitý pro postoje, hodnoty, stabilitu, kvality, zájmy, majetky. Z pohledu astropsychologie nás budou provázet záležitosti týkající se sebehodnoty a poznání vlastních možností. Z konkrétních událostí budeme moci vyčíst, kdo nebo čeho je nám třeba a čeho nebo koho bychom se měli zbavit či zbavovat.

Úplněk je letos důležitý i proto, že během něj dojde k zatmění Měsíce. To astrologie obecně nedefinuje tak silné jako sluneční. Zatmění se bude týkat více našich motivací, prožitků a postojů, ale také citlivosti, citů a rodin. Můžeme utrpět zatmění mysli, mohou si s námi pohrávat emoce. Zatmění vnímám jako jakéhosi žolíka, který nám do života přihrává události a témata, s nimiž se běžně nesetkáváme a se kterými normálně nepočítáme. Mohou překvapit a donutit dělat něco mimo běžné postupy a normální zvyklosti. Jestli se těšit nebo netěšit je na posouzení každého z nás. Já bych se těšil, protože vše nové nás posouvá v životě i poznání dál i když zpracovaní příchozího není legrace.

Úplněk bude bohatší i o aspektaci. V širší konjunkci se Sluncem najdeme ve Štíru Merkur a Mars, s Lunou v Býku Jupiter. Asi je možné, že kolem úplňku se budeme rozhodovat, čemu nebo komu věnovat pozornost, city a vlastně i čas. Události nás k tomu dovedou a někoho donutí. U někoho se mohou měnit životní preference a osobní pohledy na život. Dovedete si takové události, co to udělají, představit? Tématem bude i spravedlnost, především vůči sobě, zdraví. Kdo chce (z)měnit životní zvyky (ne že by to moc šlo), má šanci.

A jsme na poli Býka a tak jistě můžeme také odpočívat a uvolňovat se, pozorovat, co nás sytí, co a kdo nám dělá dobře. To je vlastně pohoda 🙂

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...