Astrologův středeční úplněk 30.12.2020 – Úplněk v Raku, city především

Citové a citově motivované období. Na konci roku jsme tak trochu naměkko a trochu otevření. Neumíme se uzavřít do obvyklé hráze oddělující nás od okolí. V řadě případů se otevírá naše nitro, Merkur v opozici s Lunou dovede dobře pracovat i s myšlenkovými a citovými barierami. Asi dovedeme tedy dobře říci, co máme v duši a trochu nás svrbí jazyk. Aspekt může podnítit i docela slušný příval citů i emocí, počítejme s tím. Mars je v kvadrátním znamení, v Beranu a tak vše, co se říká, nemusí se stát, dokonce to nemusí být pravda. Ale zřejmě se osud ve své nekonečné velkomyslnosti rozhodl poskytnout nám terapeutický den. Vyslechněme, vyřkněme, vypovídejme se … a uvidíme, co bude dál.

Každý úplněk, tedy opozice Slunce a Luny je dost nepřehledný čas, ve kt. je nejlépe věnovat se sobě samým a nepokoušet se o nic podstatného. K tomu slouží třeba naopak novoluní. Koneckonců jsou státy, v nichž je úplňkový den dnem pracovního klidu. Klid bychom měli dopřát i sami sobě. A podívat se na to, odkud přicházejí city. Jdou z toho místa, kde namáme vyřešeny vlastní hodnoty a kvality. City by nás měly motivovat k činům, jež by měly následovat tak jako po A přichází B. Jejich přijetí by nás mělo vést k rozhodnutím.

Měli bychom si ještě všimnout dvou aspektů, kvadrátu Venuše s Neptunem a konjunkce Venuše s jižním uzlem. První aspekt nám dává jasnozřivost a schopnost vidět, jak jsou na tom naše hodnoty. Případně se otevírá prostor k pochopení druhých. Pravda, spíš uvidíme to, co nám nefunguje a zažijeme to, co nejde. Můžeme se i na blízké naštvat, můžeme cítit nepochopení. Ptejme se sami sebe, odkud se tyto pocity berou a co můžeme dělat pro to, aby zmizely.

Venuše s jižním uzlem ukazují na to, že hledáme jistoty v tomto rozbořeném světě. Všude se něco děje, nic nemáme jasné, rozpadá se nám vše pod rukama, tak můžeme vnímat události letošního roku. Snad bychom tedy měli naši duši navigovat k tomu, co je pro nás jasné, silné a stabilní. Měli bychom to umět najít.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog https://www.facebook.com/ondrej.habr
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...