Astrologův sváteční čtvrtek 17.11.2022 – Merkur vstupuje do Střelce

Svátek oslavíme už se střeleckým Merkurem. Jeho vstup do Střelce uvolňuje překážky, zmenšuje problémy. Krédem je následující: Vždy se dá domluvit. Otevírají se najednou nové přístupy a neplánované varianty. Osobně můžeme vnímat ulehčení, v řadě situací usnadnění. A to až takové, že se můžeme divit jakto, že toto předtím nebylo možné.

Merkur ve Štíru byl jednoúčelový a byl v tom důkladný. Směroval nás do hloubky a intenzity myšlení, komunikace a jednání. Od nynějška ve Střelci se můžeme o něco volněji soustředit na celou škálu témat a vějíř událostí. Zároveň je ve Střelci ale Merkur ve vyhnanství. Vytěsňujeme tak spolu s ním i konkrétnost a jednoznačnost jakožto i jednomyslnost. Merkur je ve Střelci slabý možná právě proto, že často tříští síly a velmi často se také nedovede orientovat. Koncentruje se rád na nepodstatné záležitosti zatímco zásadní mu mohou radostně unikat.

Merkur ve Střelci se brzy setká s Venuší (22.11.), toto spojení můžeme vnímat jako počátek nových projektů, akcí a programů, jako roznětku nových spontánních zážitků. Zároveň bude ale během dnů, kdy bude ve Střelci, Merkur v opozici s Marsem v Blížencích. Můžeme tak doslova střílet buď nazdařbůh nebo tam, kam nás to potáhne, nikoli tam, kam bude třeba. Do Kozoroha vejde Merkur poměrně záhy, bude totiž rychlý, už 6.12.

Dopolední kvadratura Merkuru a Venuše na jedné straně s Lunou v Panně na straně druhé nemusí být fajn. Povede ke zdrženlivosti, neužilosti, nepraktičnosti a přehánění. Na druhou stranu si lépe uvědomíme, jakou energii máme věnovat různým činnostem a možná zabojujeme s vlastní nebo cizí úzkoprsostí. Skoro vidím, jak tady Střelec přemlouvá Pannu do dobrodružství a Panna Střelci vysvětluje postup jak tyto zážitky by měly vypadat.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...