Astrologův úplněk v Blížencích 8.12.2022 – Rázně a odhodlaně

Dnešní úplněk uprostřed znamení Blíženců proti sobě postaví na jedné straně Slunce ve Střelci a na straně druhé Lunu v konjunkci s Marsem. Mars bude dokonce ve chvíli úplňku Měsícem zakryt.

Technicky se tak proti sobě staví pravidla, spravedlnost a naše (dosavadní) chápání toho, co v životě dělat a nedělat se silnou potřebou se zachovat podle toho, co nyní vidíme jako správné.

Lehce se můžeme dostat do kolize s jinými lidmi, se svými představami o životě, s nějakými pravidly. Zjišťujeme tak, že leccos nám není příjemné a hledáme rychlá a jednoznačná řešení. Luna bude v konjunkci s Marsem a tak ne vždy nám dojdou důsledky a můžeme napáchal větší problémy než ty, jež hodláme odstranit.

Na úplněk jsme se “připravovali” už od soboty. Rostl hněv a podrážděnost, rostla i chuť vzít situace do vlastních rukou. Každý z nás má své oblasti, svá témata, o nichž si aktuálně může myslet, že gradují. Mars je nyní retrográdní a tak nemá smysl něco jednoznačně řešit. Pokud nejde aspoň o provizorium, je to doslova plýtvání časem a energií.

Horoskop radí odpojit se, odpočívat, nejít do vysilujících půtek a ani do projektů, jež by hrozily tím, že nás vyčerpají. Neptun je v kvadratuře s osou úplňku.

Úplněk není začátkem a ani koncem, je jen momentem otevření se a pohledu na záležitosti, které byly doposud skryté. Mars je v Blížencích a tak většina akcí bude o mluvení, setkání, vztazích všeho druhu. O hledání řešení a snad i pravdy.

Pokud nás něco štve, nemá valný smysl si to s oponentem vyřizovat. Popřemýšlejme spíš nad tím, co v nás ten konflikt vytváří, co probouzí a která část našeho já s ním řekněme souzní.

Vypadá to v kontextu události dost divně, ale přesto se v ne nevýznamné části případů otevírá prostor pro domluvy, dohody a smíření. Nevidíme to snadno, ale mělo by to jít.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...