Astrologův úterní úplněk 18.1.2022 – Pokus o stabilitu

Úplněk necelou hodinu po půlnoci přináší témata Raka, znamení, v němž se nachází Luna. Zajímá nás především stabilita, a to na všech úrovních. Můžeme si povšimnout, že procesy, kt. se nám dějí, na její existenci, neexistenci nebo potřebu ukazují. Máme potřebu podporovat, toužíme po podpoře, vidíme ji všude kolem nás. Pokud je toto téma pro nás aktuální.
Podpora a stabilita jsou založené na citech a jejich projevení ve správný čas správným způsobem na vhodném místě. Dnes je tedy ten čas, no a výběr místa a volba způsobu je už na každém z nás.

Pod vlivem Pluta (je v širší konjunkci se Sluncem v Kozorohu) dovedeme dobře rozlišit to, co probíhá spontánně a do čeho se tu někdo nutí. Ještě máme v paměti víkendovou konjunkci Slunce s Plutem, kdy jsme si tak trochu sáhli na dno. Takže se dobře orientujeme v tom, co city jsou a čím by chtěly být.

Úplněk není mezníkem, doba úplňku je spíš momentem, ve kt. dobře vidíme. Tak jako se pod svitem úplňku dají číst noviny, tak i teď se dá číst a listovat v knize našeho života. Většinou se nenecháváme strhnout první pohnutkou, ale řídíme se průřezovou informací, necháme, ať nám velí emoce získané studiem přítomnosti i minulosti. Teprve za několik hodin nebo dní začneme nové procesy a necháme, aby se rozběhla témata, jež nás nyní zaujala.

Další důležitý moment, zajímavý pro všechny, ale přece jen trochu víc pro Býky a Štíry je dnešní přechod lunárních uzlů z Blíženců do Býka a Střelce do Štíra. Můžeme jej vnímat jako závan stability, konec obav ze změny, ukončení strachu z posunů nebo nevhodné komunikace. A skutečně po roce a půl posunů a přesunů fyzických i myšlenkových se lunární uzly přemisťují z poněkud nestabilní osy Blíženec – Střelec na osu zdánlivě pevnější. Je to velmi zajímavé téma, přijdou úplně jiné podněty, které vyvolají nová témata a vytvoří nové pohledy na svět a dění. Pohlédneme víc prakticky, emotivně, živelně a tvořivě. Však se uvidí!

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...