Astrologovo úterý 14.6.2022 – Úplněk ve Střelci

Na dnešek připadá důležitý úplněk na 24. stupni Střelce. Konstelace významná pro Blížence, Střelce, ale i všechny, co mají některou z planet v těchto znameních. Na úplněk bude mít vliv i Jupiter v Beranu, Neptun v Rybách a Saturn ve Vodnáři. Jupiterský vliv bude povzbuzující, neptunský znejisťující a saturnský vnitřně zpevňující.

Téma úplňku jsou malé a větší posuny a přesuny v životě. Co jimi ve skutečnosti sledujeme? Hledáme ideální vyjádření vlastního stavu. Potřebujeme přímější cestu. Nedovedeme se přetvařovat, neumíme se přizpůsobit. Chceme jiné způsoby komunikace. Potřebujeme poupravit styl života. Chceme se vyladit na lidi, kteří jsou nám blízcí a na místa, kde momentálně žijeme nebo pracujeme. Je pro nás důležité něco se naučit či naopak předat, učit a předávat.

A obecně, chceme získat větší vliv na svůj život. Ne že bychom řídili striktně, to ne. Ale vidíme, že bychom měli být víc v souladu s tím, co žijeme, kde žijeme a s kým žijeme. Nebo bychom žít měli či chtěli.
Případně pokud máme splněno, ladíme menší či větší detaily. Učíme se novým věcem, hledáme návody, pracujeme na plánech.

Aktuální úplňkový den dává šance porozumět něčemu pro nás velmi cizímu, exotickému, ale i zajímavému a vzdálenému. Úplněk podpoří vygradování všech procesů, v nichž hraje roli pochopení, porozumění. Lépe si všimneme a povede se třeba i nově nastavit pravidla, hranice a meze. Můžeme překonat strach z blízkosti, obavy z dálky. Lze porozumět lecčemu složitému, jde přijmout lépe vysvětlení nebo argumentaci.

Na společenské rovině se mohou měnit přístupy, politiky a programy, možná i tak, že je zaregistrujeme až posléze. Aspekt má tendenci zvětšovat a nafukovat takřka vše, co se mu dostane do pole pozorování. tedy buďme opatrní na to, jakou optikou vidíme lidi a vnímáme procesy. A samozřejmě, snažme se naladit a přijmout to, co k nám přichází, pomůže to bezesporu tomu, že budeme umět lépe zpracovávat témata a měnit podle potřeby život.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...