Atletka Denisa Helceletová prozradila, kam ráda jezdí na výlety

Úspěšná česká atletka Denisa Helceletová, která se zapojila do kampaně Středočeské centrály cestovního ruchu nazvané „Královských 72 hodin“, nám prozradila, kam nejraději jezdí na výlety se svojí malou dcerou. Její podmínkou je, aby si společně strávený čas užily obě, takže její tipy ocení především ti, kdo cestují s dětmi.

Kampaň „Královských 72 hodin“, na níž SCCR spolupracovala se Středočeským krajem, láká obyvatele naší republiky, aby letošní léto strávili poznáváním středních Čech. Jako inspirace jim poslouží tipy od známých osobnosti, které v kraji žijí a mají ho rády. Mezi ně patří také bývalá česká atletka a nyní maminka Denisa Helceletová. Jelikož je její dcera ještě malá, na výlety a dovolené jezdí vždy spolu. Její podmínkou je tedy vždy to, aby bylo místo, kam se vydá, vhodné i pro malé děti. Sportovkyně má radost, že si stejně jako ona i její dcera Evelin nejvíce užívá čas strávený v přírodě: „Milujeme procházky v přírodě. Jsem tak ráda, že ji stejně jako mě baví jezdit na výlety do lesa, procházet se mezi stromy, poslouchat zpívání ptáků. Také se rády vypravíme k řece a procházíme se po jejím břehu.“

Podle Denisy Helceletové je skvělou destinací, kde strávit letní dovolenou, sportovně-rekreační areál Vrch Bělá. Zdejší okolní krajinu si zamiluje každý, kdo se rád prochází nádhernou a zachovalou přírodou a tráví čas v tichu, daleko od městského ruchu a shonu. Malebná lokalita ale není jediným lákadlem. Areál nabízí bohaté společenské i sportovní vyžití, a to jak pro malé, tak velké návštěvníky. Tvoří ho například lanové centrum, hřiště, malá zoologická zahrada, naučná stezka, cyklostezky či rozhledna. Ubytovat se je možné buď v hotelu, nebo kempu ve vlastním stanu či v nových chatkách.

Atletka si také stojí za tím, že děti je třeba přívětivou a zábavou formou vzdělávat již od raného věku. Proto s Evelin jezdí do Včelího světa a Vodního domu v Hulicích. Obě instituce jsou velmi progresivní a díky modernímu a interaktivnímu pojetí svých expozic dokážou zaujmout i děti. Denisa dále radí: „Dítěti se také vždycky zavděčíte výletem do zoologické zahrady. Úžasný je například Zoopark Zájezd, taková menší rodinná zoo, kde chovají exotická i domácí zvířata a pravidelně připravují programy určené dětem. Také je skvělý Farmapark Soběhrdy. Je to zábavní park se zvířaty, dětských atrakcí tam mají opravdu nespočet a panuje tam moc přívětivá a přátelská atmosféra.“

A jaká jsou její další oblíbená místa? „Kdybych měla vybrat svoji nejoblíbenější lokalitu, bylo by to okolí hradu Okoř. Procházky kolem romantické zříceniny jsou zkrátka úžasné. K oddechu od shonu je také ideální Křivoklátsko. Zdejší stezky máme už opravdu hojně prochozené. K srdci mi přirostl i Český ráj. Ale nejen proto, že je to překrásný kout naší země, malebný a plný přírodních krás a zajímavostí, důležitý je pro mě ještě z jiného důvodu – můj manžel se tam narodil, tamní přírodu vždycky miloval, a i já jsem si díky němu Český ráj oblíbila,“ svěřila se Helceletová.

You may also like...