Autosalon 13: Elektrika pod taktovkou Šmicera, test japonské novinky a pohled na kategorii cafe racer

Svět silných motorů, nablýskaných karoserií, testů, ale také zajímavých odhalení. Přesně takový je Autosalon, a je tedy dobře, že vám ani tentokrát neunikne. Na co se můžete těšit? Jaké novinky jsou nezbytné nejen ke všeobecnému rozhledu, ale také při rozhodování o koupi nového vozu? Tady jsou…

Kdo si dřív kupoval sportovně laděný sedan, má prý přesedlat na výkonnou elektriku. Jenže takový Mercedes-Benz EQS vypadá jak UFO a otevřít kapotu nebo dolít vodu do ostřikovačů je úkol pro bystré motoristy. Zvládne to i slavná „kopačka“ typu Vladimíra Šmicera?

Že bezproblémový ojetý vůz poznáte od oka, je utopie. A spoléhat na to, že vám prodejce všechno poví po pravdě, by bylo hodně naivní. Proto spolu s odborníky poradíme, jak se nenechat v bazaru tzv. podojit. Tentokrát na příkladu dvou populárních kombi nižší střední třídy.

Honda HR-V

Nová Honda HR-V má tři motory, dvě převodovky, motor pracuje v Atkinsonově cyklu a umí rekuperovat v několika stupních. To vám, pokud nestudujete ČVUT, asi nic neřekne. Proto test japonské novinky vezmeme pěkné prakticky, i když na nějaké technikálie taky dojde…

Zajímají vás novinky ze světa automobilismu? Sledujte Autosalon ve středu 30. března ve 20.15 na Prima COOL.

Motorkářská sezona se blíží, ale všechno se zdražuje. Proto dáme tip na rozpočtového naháče pro synátory. Aby taťkům zbylo na kafíčko, tedy motocykl kategorie cafe racer. Ale dozvíte se, jak novou motorku získat úplně gratis. A žádnej moped, ve hře bude stylová sedmistovka!

Bezpečné, stylové, prostorné, moderně vybavené, přitom i rychlé a s pohonem všech kol. Unisex auto, které by sedělo ženám, ale neurazilo by ani pořádné chlapy, abys pohledal. Nový Nissan Qashqai je jednou z výjimek. Dostane však doporučení do experta Pepy?

Takový bude další premiérový pořad Autosalon. Ultimativní testy, bez salónních rukaviček, prostě na krev a na dřeň a holou karoserii! Nezapomeňte sledovat také web www.autosalon.tv, kde se objeví bonusy k materiálům z pořadu. Tedy to, co se do pořadu nevešlo, ale stojí za vidění. Bavte se s námi a nezapomeňte – i tentokrát to bude jízda!

Foto: honda.cz

You may also like...