Autosalon 16 ukáže závod celebrit, britskou klasiku v rukách Terezy a využití dnešních automobilů

Další jarní týden je před námi. A přímo vybízí k výletům. Jenže je nutno položit si zásadní otázku: „V jakém voze tentokrát?“ Abyste měli jasno, vyzkoušeli jsme toho za vás víc než dost. Tady je malá ochutnávka toho, co už zkoušet nemusíte, a přesto budete mít jasno!

Jak to zrychluje, jak to drží, jak to brzdí, jak se to ovládá a kolik to žere? Nejlepší způsob, jak tohle u nového auta zjistit, je závod. Elektromobily nevyjímaje. Proto jsme do Škody Enyaq iV posadili osm VIP osobností, které si nový rodinný elektromobil osahají v soutěžním režimu. První na řadě je moderátor Honza Dědek.

Ještě před pár lety by si Jaguar pořídil jen někdo po lobotomii. Spolehlivý byl asi jako naši politici a stejně tak kvalitní. Ne že by se z britské prémiovky rázem stal bestseller, ale takové SUV F-Pace jde celkem na dračku. Není divu, i jinak klidnou expertku Terezu zlákalo 400 koní k rychlostním závodům!

Festivalům, zdá se, letos odzvonilo. Slušnou soukromou venkovní diskotéku si ale můžete uspořádat sami. Stačí si vybrat vhodný automobil. Měl by mít taneční parket s vysokou nosností, schopnost vydrápat se kamkoliv, a hlavně slušnou audio soustavu, která bude voděodolná. Co třeba nový offroad pick-up Jeep Gladiator?

Výkony aut rostou, ale stejně s nimi roste počet vozidel a počet omezení. Výsledek? Moderní automobil používáte maximálně na 30 %. Pokud chcete něco, kde pojedete nadoraz, volte čtyřkolku. A když bude elektrická, jako je Hecht 56155, tak se proplížíte i na místa, kam motoristé normálně nesmějí.

Takový bude další premiérový pořad Autosalon. Ultimativní testy, bez salónních rukaviček, prostě na krev a na dřeň a holou karoserii!

Nezapomeňte sledovat také web www.autosalon.tv, kde se objeví bonusy k materiálům z pořadu. Tedy to, co se do pořadu nevešlo, ale stojí za vidění. Bavte se s námi a nezapomeňte – i tentokrát to bude jízda!

Sledujte Autosalon ve středu 21. dubna ve 20.15 na Prima COOL a v reprízách 24. dubna v 7.25 na Primě nebo ten samý den ve 23.20 na CNN Prima NEWS.

Foto: Škoda Auto

You may also like...