Autosalon: Benzínové motory nekončí, Dacia Duster na Sahaře a kapela v elektrickém MPV

Baví vás svět rychlých motorů, ekonomických motorů, ale hlavně – krásného designu? Pak jste tu správně. Autosalon tohle všechno nabízí. Už ve středu. A zde je malá ochutnávka toho nejlepšího, co byste měli během následujících měsíců o mobilitě vědět. Jaké novinky si pro vás štáb připravil, a které by vám tedy neměly uniknout?

Zajímají vás novinky ze světa automobilismu? Sledujte Autosalon ve středu 4. ledna ve 20.15 na Prima COOL.

Mohlo by se zdát, že rok 2023 bude jen o elektromobilech. Co byste ale řekli na sporťák s benzínovým motorem uprostřed, nízkou hmotností a výkonem 300 koní? V Alpine A110 S se dá navíc vypnout systém stabilizace, takže to bude na uzavřené trati docela divočina!

Teritoriem rodinného, cenově dostupného SUV jsou okresní silnice, město, případně nákupní centra. Vzít modernizovanou Dacii Duster do Sahary v Maroku proto nezní jako dobrý nápad. Zůstaly jí ovšem velké nájezdové úhly, vysoký podvozek a pohon 4×4, tak třeba neuvízneme…

Může i laik poznat, že je s ojetým autem něco špatně? Že třeba převodovka je na odpis nebo pohon 4×4 nefunguje, jak má? Překvapivě docela snadno. Ukážeme vám to na příkladu bazarové Škody Octavia III Scout. Bude to ale za polovinu ceny nového vozu dobrý tip na bazarovku?

Máte-li jeden den na vyzkoušení motorky dle vlastního výběru a je docela zima, kam pojedete? Pavel Liška takto přišel na geniální nápad, jak se dokonale seznámit s naháčem CFMOTO 700CL-X Heritage. Kombinace 70 koní a sportovní ergonomie obratné motorky by ho navíc mohla i zahřát.

Nejnápaditější auto roku? Dost možná jím bude velké, elektrické MPV Volkswagen ID. Buzz. Je však s délkou skoro pět metrů vhodné i do města? Jak sedne třeba takové mamce menšího vzrůstu? A když do něj posadíme popovou kapelu, nespadne nám moc elektrický dojezd?

Takový bude další premiérový pořad Autosalon. Ultimativní testy, bez salónních rukaviček, prostě na krev a na dřeň a holou karoserii! Nezapomeňte sledovat také web www.autosalon.tv, kde se objeví bonusy k materiálům z pořadu. Tedy to, co se do pořadu nevešlo, ale stojí za vidění. Bavte se s námi a nezapomeňte – i tentokrát to bude jízda!

Ilustrační foto: Depositphoto

You may also like...