Autosalon 40: Sedan vhodný na české silnice, enduro pro šílené povrchy silnic a ochutnávka luxusu

Další novinky ze světa rychlých i pomalejších kol jsou tady. Protože ani nastupující zima je nezastaví, natož první nepořádek na silnici. Na co si dát pozor při výběru, co testovat během nákupu a také jen tak – pro radost? Máme pro vás tipy, které musíte zkusit. Nebo alespoň ochutnat, jak voní prémiovky, svižná rodinná auta a také proč se vyplatí vzít na milost cestovní enduro. Tady je malá ochutnávka.

Toyota Corolla

Návrhy na zvyšování silničních poplatků neprošly. Není divu, stav našich silnic není nic moc. Kdo jezdí po okreskách, může na sportovně laděný model zapomenout. Mnohem líp by si se strupatým povrchem mohl poradit komfortně laděný sedan, jako je Toyota Corolla.

Taky majitelé superbiků, supersportů a naháčů už zjistili, že v ČR si fakt nezajezdí. Do popředí se proto dostává kategorie cestovních endur. Taková motorka stojí ovšem mnohdy víc než auto. Najdou se ale i výjimky typu CFMOTO 650MT.

Nové rodinné auto s dobrou výbavou a svižným motorem do 400 000 Kč? Utopie. Experti pořadu Autosalon však našli několik zánovních modelů, které vyjdou i levněji. Jen musíte vědět, jak a kde je hledat.

Žádný závod se neobejde bez doprovodných řidičů. A to nemůže být žádný zelenáč. Musí držet slušné tempo, nikoho neohrozit a dojet do cíle, děj se, co děj. Ukážeme si to na příkladu podniku L’Étape Czech Republic.

Luxusní model DS 9 stojí jako německé prémiovky, přitom jeho motor by slušel spíš nějakému kompaktu. Jak ale za dvacet let testování víme, papírové údaje zdaleka neříkají všechno…

Zajímají vás novinky ze světa automobilismu? Sledujte Autosalon ve středu 6. října ve 20.15 na Prima COOL a v repríze 9. října v 8.20 na Primě.

Takový bude další premiérový pořad Autosalon. Ultimativní testy, bez salónních rukaviček, prostě na krev a na dřeň a holou karoserii! Nezapomeňte sledovat také web www.autosalon.tv, kde se objeví bonusy k materiálům z pořadu. Tedy to, co se do pořadu nevešlo, ale stojí za vidění. Bavte se s námi a nezapomeňte – i tentokrát to bude jízda!

Foto: Toyota CE

You may also like...