Autosalon 4: Auta s nízkou spotřebou, která značka neudělá díru do rozpočtu a žena za volantem trucku

Zajímají vás novinky ze světa automobilismu? Sledujte Autosalon ve středu 25. ledna ve 20.15 na Prima COOLBaví vás svět rychlých motorů, ekonomických motorů, ale hlavně – krásného designu? Pak jste tu správně. Autosalon tohle všechno nabízí. Už ve středu. A zde je malá ochutnávka toho nejlepšího, co byste měli během následujících měsíců o mobilitě vědět. Jaké novinky si pro vás štáb připravil, a které by vám tedy neměly uniknout?

Jak vybrat auto, co se hodí pro lidi, kteří toho hodně najezdí? Mělo by mít nízkou spotřebu. Hodně toho ujet na jedno natankování. Být bezpečné a dobře vybavené. Nabízí se naftové SUV. Ale třeba bude lepší volbou benzino-elektrický Nissan Qashqai e-Power.

Většina českých rodin neřeší, kolik má jejich kombi koní nebo jestli se s ním dá driftovat. Hlavní je nízká pořizovací cena, co možná největší prostor a levný servis. Lehce jetá Dacia Logan MCV 1,0 SCe by tak mohla být dobrým tipem. Ale uvidíme, co na ni řeknou naši experti.

45 minut – hodně, nebo málo? Přesně tak dlouho trvá, než se plně dobije elektrická Kia Niro EV. A to dobití bude stát za to, protože novinka patří k nejrychlejším kompaktním crossoverům. S nízkým těžištěm by novému Niru mohly sedět i české okresky. Tak to vyzkoušíme!

Řidič nákladní soupravy těžký život má. A když je to křehká žena, tak to musí mít ještě těžší. Amazonka Radka má však tahače za ty léta praxe v paži. A hlavně umí si vybrat ten správný „truck“. Svezení s plně naloženou Scanií S 500 proto bude docela zábava. Vážně!

A přece se točí! To je první, co vás napadne, když dáte plný plyn v Toyotě GR86. 230 koní si s lehkým sporťákem jen hraje, až zadek vesele lítá bokem. Že by tedy klasická zábavná auta ani v roce 2023 nevymřela? Tak jednoduché to nebude…

Takový bude další premiérový pořad Autosalon. Ultimativní testy, bez salónních rukaviček, prostě na krev a na dřeň a holou karoserii! Nezapomeňte sledovat také web www.autosalon.tv, kde se objeví bonusy k materiálům z pořadu. Tedy to, co se do pořadu nevešlo, ale stojí za vidění. Bavte se s námi a nezapomeňte – i tentokrát to bude jízda!

You may also like...