Autosalon 41 na Primě: Motorkářské karamboly, komu je třeba SUV, chiptuning a další zajímavosti

Věříte reklamám, nebo si věci hledáte a ověřujete po svém? I proto je tu další díl pořadu Autosalon. Probereme spolu, jak nenalítnout a kupovat si to, co potřebujeme. Potřebujete. Potřebují. Zkrátka záslužná činnost expertů z Autosalonu na televizních obrazovkách. Už brzo. Malá ochutnávka zde:

Rozlitý olej v zatáčce, náhlý defekt pneumatiky, zaseknutá brzda – je jedno, jak jste dobří, každý na motorce jednou spadne. Možná tedy bude lepší naklápět tříkolku. Bývalý závodník Lukáš Pešek proto otestuje Piaggio MP3.

Reklamy do lidí tlačí, že si musí koupit nové SUV. Za něj ale dáte klidně i milion. Přitom rodinný rozpočet bývá většinou o polovinu nižší. Diváky proto víc zajímá, jak je na tom z hlediska rodinného použití nová Škoda Fabia. Svezli jsme se pořádně ve všech verzích, takže známe odpověď!

Zajímají vás novinky ze světa automobilismu? Sledujte Autosalon ve středu 20. října ve 20.15 na Prima COOL a v repríze 23. října v 8.55 na Primě.

Brožury nás nezajímají. Ne, že bychom je nečetli. Ale raději spoléháme na 20 let zkušeností s testováním aut. A máme moderní měřicí přístroje. Snadno odhalíme, zda je výrobce, co se týče dynamiky nebo spotřeby, moc optimistický. Tentokrát se zaměříme na elektrický crossover Kia e-Niro.

Pokud chcete po českých okreskách jezdit svižně, klidně ušetřete za chiptuning a snižování podvozku. Chce to něco, co si poradí i se značně zvlněnou vozovkou, a přitom neztratí trakci a reaguje okamžitě na plyn. Řešením by mohlo být modernizované Subaru Outback.

Jak se říká, kdo chce opičku, musí mít na banány. Takže nečekejte, že specifické opravy ojetiny za půl milionu vyřeší pár stovek. Volkswagen Tiguan a Volkswagen Touran však patří mezi vozy z druhé ruky k tomu lepšímu. Jak vybrat ten správný kus, poradíme v bazarovém speciálu. 

Takový bude další premiérový pořad Autosalon. Ultimativní testy, bez salónních rukaviček, prostě na krev a na dřeň a holou karoserii! Nezapomeňte sledovat také web www.autosalon.tv, kde se objeví bonusy k materiálům z pořadu. Tedy to, co se do pořadu nevešlo, ale stojí za vidění. Bavte se s námi a nezapomeňte – i tentokrát to bude jízda!

Foto: Škoda Auto

You may also like...