Autosalon 51: Důvody, proč koupit elektromobil, jak se chovat při nehodě a nejúspornější vozy pro management

Tento týden přiveze Autosalon, stejně jako v jiných týdnech, mnoho testů, vychytávek a inspirace. Pozor, posvítíme si na akustiku vozů, bezpečnostní prvky a jejich vývoj, ale také na to, jak ušetřit na provozních nákladech vozu. Což se hodí v době, kdy se každá kačka počítá… Na co se můžete těšit tentokrát?

Elektromobily už není třeba podceňovat. Nabízí slušnou dynamiku, možnosti individualizace a dobijí se už za něco málo přes hodinu. Takže si skočíte na nákup a máte nabito. Cena blízká jednomu milionu ale není zrovna žádný diskont. Uvidíme, co za ni dostaneme v případě modernizovaného Renaultu Zoe.

Víte, na jaké číslo volat v případě nehody? Jaké tlačítko ve voze zmáčknout hned bezprostředně po havárii? A že svým chováním můžete způsobit také takzvanou sekundární kolizi? V tematické reportáži si zopakujeme desatero chování při dopravní nehodě a také si jednu dopravní nehodu pro příklad nasimulujeme.

Když dostanete pozvání do Itálie na prezentaci supersportovního bajku, čekáte azuro a báječně strávený čas. Když ale lije jak z konve, vypadá to na totální fiasko. Experti pořadu Autosalon naštěstí nejsou z cukru a mají s podobnými akcemi mnohaleté zkušenosti, takže jsme nakonec novou Aprilii RS660 protáhli!

Ty nejúspornější vozy vyšší střední nebo, chcete-li, auta pro vyšší management jezdí reálně za 6 litrů. Takže když vám někdo v hospodě bude tvrdit, že jeho soused jezdí za dva litry, pošlete ho někam. Tedy pokud nemá námi testovaný Mercedes E 300 de, který udává spotřebu 1,7 litru. Uvidíme, jaká bude realita.

Překvapivě podobné řešení vnitřností motoru jako u Subaru dnes ze sériové produkce používá už jen Porsche. Přitom zvlášť u vpředu umístěného motoru nízko položené těžiště výrazně zlepšuje jízdní vlastnosti. Což se u sportovně laděného modelu, jakým je Impreza, hodí dvojnásob. Otázkou je, jak bude fungovat s hybridem.

Takový bude další premiérový pořad Autosalon. Ultimativní testy, bez salónních rukaviček, prostě na krev a na dřeň a holou karoserii!

Sledujte Autosalon ve středu 16. prosince ve 20.15 na Prima COOL a v reprízách v sobotu 19. prosince v 8.25 na Primě nebo ten samý den ve 23.45 na CNN Prima NEWS.

Nezapomeňte sledovat také web www.autosalon.tv, kde se objeví bonusy k materiálům z pořadu. Tedy to, co se do pořadu nevešlo, ale stojí za vidění. Bavte se s námi a nezapomeňte – i tentokrát to bude jízda!

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...