Libuše Švormová dělá pořádek ve Slunečné

Protože se manželství Jany a Leoše Kratinových (Tereza Brodská a David Prachař) kvůli prozrazenému tajemství rozpadá, přijede do Slunečné udělat pořádek Leošova maminka – Valentýna Negrescu. Za dětmi dorazí až z Rumunska, kam se odstěhovala, a všechny hned ve dveřích srovná do latě.

Už se ví, že Leoš je otcem Štěpána (Jan Plouhar), protože kdysi s Lídou (Dana Batulková) prožil románek. To jeho ženu Janu tak naštve, že se chce rozvést, což je důvod návštěvy tchyně, která není žádná křehká květinka. „Nečekejte, že řeknu, že záporné role se hrají lépe než kladné. To není pravda, role se hrají podle toho, jak jsou napsané. Buď jsou napsané bezvadně, nebo špatně. Valentýna je jednoznačně velmi rázná, až někdy přiobhroublá,“ vysvětluje její představitelka Libuše Švormová. „Uvědomila jsem si, že má zvláštní kladné vlastnosti. Může to vypadat jako chamtivost, protože ona hodně skupuje pozemky, ale pokud je někdo kupuje, protože na nich chce pracovat a hospodařit, je to mnohem lepší, než když je zastaví skladišti. Hospodaření a pracovitost mi přijdou jako dobré vlastnosti,“ usmívá se herečka, která většinu času na place tráví s Terezou Brodskou coby svou snachou Janou. „Terezku znám samozřejmě díky jejím rodičům. S její maminkou Janou jsem toho hodně natočila, a i s Terezou je bezvadné natáčení. Je kamarádská, milá. Když jsme začaly točit, dokonce mě uvítala kytičkou, což od kolegyň nebývá úplně zvykem,“ prozrazuje seriálová Valentýna, která když spustí, tak je to doslova palba. „Ano, mám tam hodně hlasitých replik, tak bych to řekla, a samozřejmě, že si ten text malinko přizpůsobíme, jak je třeba. To dělají všichni herci a myslím si, že to nevadí, že pokud to není nějaký Shakespeare, tak si tam člověk může dát něco svého. Na svolení se ptáme i pana režiséra, který nám kývne, že to je v pořádku. A na Slunečné je to většinou pohoda.“

Postava rázné Valentýny se vždy sbalí, rozloučí, a za chvíli je opět zpět v plné polní. Udělala to už několikrát, a diváci tak zůstávají v napětí, kdy bude ten odjezd opravdový. „Ano, už jsem točila několik odjezdů zpátky do Rumunska a teď patrně ten poslední, ale jestli je definitivní? To nevím. Už tam udělala vše, co mohla. Nachystala poslední pomstu a odjíždí,“ naznačuje svoji úlohu v seriálu Libuše Švormová.

Foto: FTV Prima

You may also like...