Bell podepsala smlouvu na dodávku čtyř vrtulníku Bell 505 do Pobaltí

Na výstavě European Rotors 2022 společnost Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron (NYSE:TXT) oznámila, že podepsala novou smlouvu na dodávku čtyř strojů Bell 505 do Pobaltí. Firma rovněž sdělila, že další (pátý) Bell 505 už do regionu dodala.

Vrtulníky Bell 505 se v Evropě těší rostoucí oblibě – tři z výše zmíněných strojů si u Bellu objednal nezávislý zástupce pro pobaltské státy – společnost Airborne; a jsou určeny pro soukromé zákazníky a pro výcvik pilotů. Čtvrtý Bell 505 je objednaný přímo pro soukromého zákazníka a další soukromý zákazník už svůj stroj Bell 505 obdržel. 

„Je fascinující, jak poptávka po těchto strojích v Evropě neustále roste,“ řekl Patrick Moulay, senior viceprezident pro mezinárodní komerční prodej společnosti Bell a dodal: „U pobaltských států vidíme opravdu velký potenciál pro další rozvoj a rozšiřování našich aktivit. Velmi nás těší, že se seznam nezávislých zástupců Bellu rozšířil o dalšího perspektivního člena – společnost Airborne.

Moulay dále pokračoval: „Protože pro něj mají nejrůznější využití, tak jedna z věcí, kterou na tomto vrtulníku naši zákazníci velmi oceňují, je jeho přizpůsobivost – od korporátní přepravy, kde je zásadní rychlost, po přepravu turistů za památkami, kdy naopak pohodlí hraje důležitou úlohu až po výcvik v přistání na horách, kde piloti Bellu 505 ocení jednoduché intuitivní ovládání stroje.“

Velmi nás těší, že jsme se stali nezávislým zástupcem Bellu pro pobaltské státy; představuje to začátek nové kapitoly vzájemných vztahů,“ uvedl Max Lunov, majitel společnosti Airbourne. „Vysoký výkon, všestrannost a komfort tohoto vrtulníků znamená, že se snadno přizpůsobí nejrůznějším potřebám našich zákazníků.“

Stroj byl navržen v prvé řadě s ohledem na bezpečnost, výkon a cenovou dostupnost, kombinuje v sobě nejmodernější avioniku a technologii řízení motoru s velkou otevřenou kabinou, která poskytuje panoramatický výhled všem cestujícím. Plně integrovaná sada avioniky Garmin G1000H NXi a dvoukanálový motor řízený systémem FADEC poskytují pilotům všech úrovní dovedností maximální přehled o situaci a snižují jejich pracovní zátěž. Díky univerzální kabině a vynikajícímu výkonu patří stroj Bell 505 k nejoblíbenějším vrtulníkům ve své kategorii mezi uživateli z řad jak soukromých majitelů, tak bezpečnostních složek a výcvikových organizací.

You may also like...