Pokutovaný pilot si přiletěl pro cenu a pro pivo do pivovaru Bernard

Bez váhání a na vlastní náklady pomáhal vrtulníkem hasit požár, který se v létě rychle šířil Českým Švýcarskem. Soukromého pilota Jiřího Vlka za jeho snahu pomoci ale úřady „odměnily“ pokutou sto tisíc korun, protože v době zásahu neměl všechna potřebná povolení. Rodinný pivovar Bernard ovšem pilota odměnil, Jiří Vlk převzal Bernardovu cenu za nezištnou a rychlou pomoc. K ceně patří velké zlaté srdce a pivo na rok zdarma. 

Oceňujeme ochotu a statečnost pana Vlka, který se ihned pustil do pomoci. Udělení pokuty za administrativní nedostatky v tak mimořádné situaci považujeme za nešťastné. Dodržovat předpisy je nutné, zároveň by se ale při jejich uplatňování neměla vytrácet lidskost a pochopení,“ řekl k udělení Bernardovy ceny spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard.

Jste první, kdo mi poděkoval

Kromě majitelů chalup, které jsme zachránili před shořením, jste první, kdo mi poděkoval. Velmi si toho vážím,“ vyjádřil se Jiří Vlk. Ten se snaží si doplnit patřičné dokumenty, ale některé úřady na jeho žádosti dosud nereagovaly. „Nemám zájem bojovat s úřady. O co ale bojovat chci je jednodušší legislativa, která by v tak mimořádných případech umožnila i civilním firmám rychle a efektivně pomáhat.“


Na pivo vrtulníkem

Jiří Vlk si pro ocenění přiletěl helikoptérou na Vysočinu do Humpolce, kde Rodinný pivovar Bernard sídlí. Cenu kromě certifikátu se jménem držitele přestavuje symbolické velké zlaté srdce a pivo v množství odpovídajícím průměrné roční spotřebě na jednoho obyvatele České republiky, což představuje 130 litrů. Jiří Vlk symbolicky přivázal jeden sud piva k helikoptéře a odletěl.

Pivovar oceňuje Bernardovou cenou osoby i kolektivy nebo organizace za pozitivní, příkladné a obdivuhodné činy. Pivovar v minulosti cenu udělil například za férovou hru ve sportu, za záchranu života nebo jinou nezištnou pomoc druhým, cenu získaly např. i sportovní týmy či nadace. Přehled oceněných a jejich příběhy najdete na webu Rodinného pivovaru Bernard zde: bernard.cz/cs/nas-svet/bernardova-cena.

You may also like...