Benefiční koncert „Zpívání z vyhořelého balkónu“ se bude konat v restauraci Černý kohout

Do neobvyklého projektu se pustil zpěvák, herec a producent Martin France. Během nouzového stavu vymyslel pro občany Prahy 10 a v závěrečném koncertu i pro Prahu 5 neobvyklé a originální „Zpívání  z balkónu“, u sebe v bohdaleckém bytě.

Zpívání z balkonu s Heidi Janku

Byt už jsem měl uklizen několikrát dokola a výhled na konec koronavirového období byl stále v nedohlednu a než abych doma seděl se založenýma rukama, tak mě napadlo ono koncertování z balkónu“, říká Martin. A tak obvolal pár lidí, kteří se na koncertu podíleli, což byl především zvukař Pavel Nový, který každý čtvrtek stavěl aparaturu na balkóně a Francemu tak vzniklo doma malé skladiště aparatury na 2 měsíce, protože se začalo ve čtvrtek 23. dubna 2020 a na Bohdalci skončilo minulý čtvrtek. „Bonusové zpívání z balkónu“ proběhlo poté na sídlišti Stodůlky v neděli 7. června. Mezi další improvizovaný koncertní tým patřil i asistent zvuku u notebooku, člověk, který pravidelně streamoval živě koncert přes Facebook interpretů a radia Bonton, které se stalo mediálním partnerem a také dronař, který každý koncert zaznamenával pomocí dronu.

A samozřejmě také interpreti, kteří balkónovou akcí přišli potěšit nejen obyvatele z okolních oken a balkónů, ale i náhodné kolemjdoucí.  Z účinkujících si přišli zazpívat například Marcela Březinová, Světlana Nálepková, Milan Drobný, Heidi Janků, Hanka Křížková, Zuzana Nová a samozřejmě ten, který si to celé vymyslel, Martin France.

Mělo to být alespoň trochu pohlazení po duši a na chvíli si navzájem vykouzlit úsměv na rtech“, dodává producent. „Tak doufám, že jsme to většině lidí splnili a kdyby akce pokračovala ještě třeba o měsíc déle, asi by bylo v oknech i pod okny narváno“.

Ale v nejlepším je nejlepší skončit. I když ne úplně. Franceho oslovila barrandovská restaurace Černý kohout a její provozní, jestli by agentura nedokázala pomoci mladému šéfkuchaři Tomášovi, kterému v první den otevření restaurace pro veřejnost po koronaviru, což bylo 25. 5. 2020,  přímo v místě vyhořel kompletně byt. Nezůstalo vůbec nic. Štěstí bylo, že v bytě nebyla jeho 4 letá dcera a psa zachránil vykopnutím okna na poslední chvíli. Kuchaře odvezli na dýchací přístroje do nemocnice.

A tak France pomoc přislíbil a na neděli 28. 6. 2020 od 15.00 připravuje projekt přímo v Černém kohoutovi pod názvem „Zpívání z vyhořelého balkónu“ a tím vlastně nenásilnou formou navazují na předchozí oblíbené zpívání.

Na koncert už přislíbili svou účast například Monika Absolonová, Kamelie, Bohuš Matuš, Martin France, Marcela Březinová, Heidi Janků, Magda Malá, Jarek Šimek, Zuza Nová, Tomáš Ringel, Sabina Křováková ad.

Nešťastníkovi se pokusí všichni pomoci 3 fázemi: 1./ provozní přislíbil procenta z denní tržby, 2./ v den konání koncertu bude dobrovolné vstupné a také dobrovolné příspěvky do kasy a za 3./ zde bude Strom splněných přání, kde budou viset obálky, ve kterých bude napsáno, které věci by šéfkuchař nejnutněji potřeboval a bude záležet na příchozích, zda si nějakou obálku odnesou s sebou.

Například se už scházejí první dary pomoci a byly už předány například dvousedačka, stolní lampa, povlečení, ručníky a je třeba přislíbena i mikrovlnná trouba od zpěvačky Leony Machálkové nebo nějakými věcmi chce přispět i zpěvačka Bára Basiková, takže lidé už začínají kladně reagovat.

Takže pořadatelé doufají, že se dostaví hojný počet obyvatel a na začátek nového startu takto alespoň trochu pomohou člověku, který to v současné době opravdu potřebuje.

www.martinfrance.cz    www.martinproduction.eu

You may also like...