Emirates spouští letecký most pro přepravu nouzové pomoci obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii

V souvislosti s ničivými zemětřeseními v Turecku a Sýrii zřizuje společnost Emirates spolu s Mezinárodním humanitárním městem (IHC) letecký most, který bude sloužit k přepravě urgentních humanitárních dodávek, zdravotnického materiálu a vybavení na podporu pomoci na místě a pátracích a záchranných akcí v obou zemích. První zásilky by měly být vypraveny dnes letadly EK 121 a EK 117 a budou se skládat z termo přikrývek a rodinných stanů od UNHCR, následovat bude humanitární náklad Světové zdravotnické organizace (WHO) a Světového potravinového programu (WFP) se zdravotnickými soupravami a přístřešky koordinovaný IHC v Dubaji.

V následujících dnech budou na palubě Emirates přepraveny další zásilky přikrývek, stanů, přístřeškových souprav, zábleskových světel, ramp pro distribuci vody a traumatologických a pohotovostních zdravotnických souprav.

Emirates SkyCargo plánuje v průběhu následujících dvou týdnů vyčlenit nákladní prostor pro přibližně 100 tun zboží humanitární pomoci v rámci svých každodenních letů do Istanbulu. Kritické nouzové zásoby přepravované společností Emirates budou následně doručeny místními organizacemi do postižených oblastí v jižním Turecku a severní Sýrii, čímž podpoří pracovníky zasahující na místě a poskytnou tolik potřebnou pomoc statisícům lidí postižených zemětřesením.

Šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Emirates, řekl: „Jsme na straně tureckého a syrského lidu a spolupracujeme s odborníky z organizací, jako je Mezinárodní humanitární město, abychom se mohli efektivně podílet na pomoci lidem postiženým zemětřesením a podpořili všeobecné úsilí vynaložené přímo na místě. Společnost Emirates má rozsáhlé zkušenosti s podporou humanitární pomoci a prostřednictvím svých tří letů denně do Istanbulu nabídne pravidelnou a stálou kapacitu širokotrupých letadel pro humanitární pomoc a zdravotnické potřeby. Společnost Emirates rovněž podporuje probíhající humanitární úsilí Spojených arabských emirátů na podporu Turecka a Sýrie. Jedinečná pozice Dubaje jako největšího mezinárodního logistického centra pomoci na světě nám umožňuje se co nejefektivněji a nejrychleji dostat do oblastí postižených katastrofou„.

Centrum IHC je odhodláno poskytnout lidem zasaženým zemětřesením potřebnou humanitární podporu a zdroje.  V rámci našich aktivit podnikáme aktuálně nejpotřebnější kroky, včetně   zajištění letecké přepravy životně důležitých zdravotnických potřeb, přístřeší a dalšího humanitárního zboží od UNHCR, Světové zdravotnické organizace (WHO) a Světového potravinového programu (WFP) tak, abychom mohli poskytnout pomoc v postižených regionech,“ říká Jeho Excelence Mohammed Ibrahim Al Shaibani, předseda Nejvyššího výboru pro dohled nad IHC.

Nákladní divize společnosti Emirates dlouhodobě spolupracuje s IHC, což letecké společnosti umožňuje pohotově a rychle jednat v případě humanitární mise, včetně převozu potřebných zásob a komunit do všech koutů světa, které byly zasaženy přírodní katastrofou, globální epidemií a dalšími krizovými situacemi. 

V roce 2020 aerolinka zprostředkovala pomoc Libanonu po výbuchu v bejrútském přístavu. V roce 2021 Emirates zřídila humanitární letecký most mezi Dubají a Indií na přepravu humanitárních a zdravotnících potřeb na pomoc v boji proti šíření epidemie COVID-19. V loňském roce společnost nabídla nákladní kapacitu organizacím spolupracujícím s IHC na přepravu nezbytného vybavení a zásob do pěti pákistánských měst zasaženými povodněmi.

V průběhu let aerolinka Emirates rovněž podpořila humanitární lety ve spolupráci s nadací Airbus. Od roku 2013 přepravila za pomoci trajektových letů A380 více než 120 tun potravin a dalšího životně důležitého humanitárního vybavení.

You may also like...