Berenika Kohoutová a její první autorský singl DĚLÁM STOJKY

Zpěvačka a herečka Berenika Kohoutová ve spolupráci s uznávaným producentem Jiřím Burianem připravila svůj  debutový singl Dělám stojky. S nadsázkou si v něm utahuje sama ze sebe. Když totiž v baru vypije pár skleniček, místo konverzace přejde ke stojkám.

I když je osmadvacetiletá Kohoutová známá nejvíc díky svým hereckým rolím, ke zpěvu tíhla odmalička. Celý život jsem věděla, že bych chtěla zpívat. Napřed mě živilo herectví, pak se k tomu přidal i zpěv – v divadle a v show Tvoje tvář má známý hlas. Pořád mi ale chyběla tvůrčí složka. Interpretovat něčí písničky je zábavné, ale mně to nestačilo,vzpomíná, co předcházelo spolupráci s vyhledávaným producentem Jiřím Burianem.

Právě s ním nyní připravuje svou první sólovou desku. Naše spolupráce je absolutně svobodná, nemáme před sebou žádné mantinely. Děláme jen to, co se nám líbí, nepotřebujeme zapadnout do tabulek nebo plnit něčí přání,“ pochvaluje si. Nejvíc ji těší, že při tvorbě vlastního repertoáru může vycházet přímo ze sebe. „Je osvobozující psát svoje texty a tvořit si svou image, oddělit se od postav, které ztvárňuji,podotýká.

První singl Dělám stojky vtipnou formou poodhaluje něco málo ze zpěvaččina nočního života. V barech mě nebaví celou noc sedět a povídat si. To většinou dělám za střízliva. Opilecké řeči mě ale nezajímají, potřebuji se hýbat, skákat na lidi, viset hlavou dolů. Když se nudím, začnu dělat stojky,“ směje se.

Byla to přitom právě jedna taková divoká noc, která Berenice pomohla odrazit se k vydání sólového alba. Seznámila jsem se takhle s člověkem, díky kterému se moje hudební dráha dala do pohybu. Potkali jsme se na mejdanu, já párkrát vykopla nohy nahoru a on si pravděpodobně řekl, že by stálo za to, abych zkusila vydat album u Universal Music,přidává k dobru autentickou historku.

Natáčení videoklipu v režii Jordana Haje a Givinara Kříže z barového prostředí pro ni nebylo vůbec jednoduchou záležitostí – zejména kvůli množství stojek, které musela na speciálně vyrobeném stojkomatu udělat. „Je možné, že mě tato zkušenost odnaučí stojky dělat! Po zhruba patnáctém otočení na stojkomatu mi bylo tak špatně, že jsem nedokázala ani stát na vlastních nohou, natož rukou. Byla jsem přikurtovaná na konstrukci a kluci se mnou točili o 360 stupňů. Do toho jsem musela říkat text, a to rozhodně ne s výrazem říkajícím, že nemám daleko ke zvracení,“ dodává s humorem.

První autorské album Bereniky Kohoutové vyjde u Universal Music už letos v září. Autorem hudby i producentem je Jiří Burian.

You may also like...