Blížící se festival Comic-Con Prague představí s pomocí virtuální reality Prahu budoucnosti

Na čtvrtém ročníku festivalu Comic-Con Prague, který proběhne v termínu od 14. do 16. dubna 2023 v pražském O universum, bude k vyzkoušení speciální expozice s názvem FutureCity. S pomocí virtuální reality přenese návštěvníky do Prahy blízké budoucnosti. Oproti minulým ročníkům představí i plán na další rozvoj Prahy nebo novou šifrovací hru o Praze a interaktivní výstavu o pražském vodárenství. 

Expozice s názvem FutureCity bude zájemcům nabízet netradiční zážitek ve formě virtuální cesty do Prahy blízké budoucnosti. „Po nástupu do časoprostorové kapsle vezmeme pasažéry na cestu do budoucnosti. Ocitnou se v Praze poháněné moderními technologiemi, řízenými na základě dat, v metropoli, která je mnohem čistší, tišší, a také daleko zelenější. Během cesty se seznámí s vládcem podzemní říše, navštíví dopravní ústřednu nebo biologickou čističku odpadních vod,“ prozrazuje za organizátory Pavel Renčín, marketingový ředitel společnosti Active Radio.  

Aktuální ročník FutureCity je pak nově rozšířený ještě o interaktivní část, kde se mohou fanoušci dozvědět více o fungování městských společností a jejich plánech na zlepšení života Pražanů a návštěvníků Prahy. Součástí tohoto programu je i speciální šifrovací hra po areálu celého festivalu. V rámci šifrovačky si mohou účastníci vyzkoušet naopak to, jaké by to bylo, kdyby se o každodenní potřeby Pražanů nikdo nestaral. Cílem je představit běžnou práci městských firem a hlavně zapojení moderních technologií do fungování metropole.

Součástí technologické zóny, ve které najdeme právě i FutureCity, bude také expozice Dopravních podniků Praha. Pro zájemce připravili třeba simulátor řízení tramvaje nebo sobotní přednášku o budoucnosti dopravy v Praze z úst náměstka primátora Zdeňka Hřiba. „Neurazíme už ani mnoho světelných let a nastane nová éra pražské hromadné dopravy. Vstupujeme do doby, kdy už brzy Prahou bude brázdit autonomní metro bez řidičů. Tramvaje začnou jezdit po okruhu kolem dokola města tak, jak je to správné, bez nutnosti si vždycky při cestě do centra detailně prohlédnout Pražský hrad. Flotila autobusů poháněných vodíkem začne soupeřit s trolejbusy, o to, kdo je více ECO. To všechno, a nejen to čeká pražskou dopravu budoucnosti. Kdo se bude chtít dozvědět více, ať určitě navštíví letošní přednášku“, říká Zdeněk Hřib, první náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy.

Před areálem O₂ universum doplní tento spíše technicky zaměřený program ještě poslední výstava, a to Skrytá místa pražského vodárenství. Návštěvníci festivalu tam mohou s pomocí svého mobilního telefonu objevit místa, která jsou zasvěcená vodě. Místa, kde se z říční vody stává pitná, nebo i místa, kde použitá voda prochází očistnou kůrou, aby se opět mohla stát součástí říčního toku. To vše bude okamžitě dostupné po naskenování QR kódu.

FutureCity vzniká ve spolupráci pořadatelů Comic-Con Prague, tedy firem Active Radio a Comic-Con Prague, s Magistrátem hl. m. Prahy, městskými společnostmi Kolektory Praha, Technická správa komunikací, Pražské vodovody a kanalizace a se studiem Brainz Immersive.

Novinky a aktuality o akci Comic-Con Prague můžete sledovat na webu a sociálních sítích, kam jsou postupně přidávány nové podrobnější informace: www.comiccon.cz, facebook.com/comicconprague

You may also like...