Světový den zdraví připadá na 7. dubna. Nejlepší oslavou je péče o vlastní tělo

Pandemie nám ukázala, jak moc důležité je se o sebe starat, abychom byli zdraví a v dobré kondici. A kdy jindy si tento fakt připomenout než na Světový den zdraví, který připadá na 7. dubna? Zamyslete se nad tím, co pro sebe v tomto směru můžete udělat i co pro vás zdraví obecně vlastně znamená. Být zdraví a cítit se dobře si totiž zasloužíme všichni. Jako dílek do skládačky pasuje well-being a wellness, které v roce 2023 přichází ke slovu o poznání důrazněji než v minulých letech. 

Maximální relaxace

Každý máme své vlastní metody, jak se dostat do pohody – může to být spánek i meditace. Najděte si například před ulehnutím do postele patnáct minut čas a zkuste tuto starodávnou metodu na vlastní kůži. Jak na to? Posaďte se v tiché místnosti, ztlumte světla a zavřete oči. Zhluboka se nadechněte, vydechněte a snažte se soustředit jen na přítomný okamžik. Zaměřte pozornost na svůj dech a uvědomte si každou část svého těla – hezky postupně, pomalu. Nechte myšlenky volně plout.

Zdravá pleť

Stavebním kamenem zdravé pleti je její odlíčení a čištění. Protože jde o činnost, kterou byste měli vykonávat alespoň jednou denně, je dobré si ji co nejvíc usnadnit. S odličováním Vám pomohou tamponky Bel nature, které jsou vyrobeny ze 100% certifikované organické bavlny. Díky tomu jsou vhodné i pro velmi citlivou pokožku a eliminují vznik alergií. Chytrý nástroj pro čištění pleti je sonické zařízení LUNA™ 4 plus, umožňuje pleť čistit jemně ale do hloubky. Snadno se používá a vy si tak v pár krocích vytvoříte vlastní čisticí rutinu. Nejenže si můžete přizpůsobit čištění dle svého typu pleti, ale také podle jejích specifických požadavků – včetně ročního období, konkrétního dne nebo dokonce podle jednotlivých částí obličeje. 

Klidná mysl

O fyzické zdraví se umíme starat lépe než o to psychické, přesto jsou obě stejně důležité. Každodenní spěch, milion úkolů a stresu způsobuje, že se cítíme unavení, bez nálady a mnohem více náchylnější k nestabilitě. Pokud máte pocit, že je třeba to změnit, začněte u sebe a vsaďte na přírodu. Doplněk stravy Kneipp Vyrovnaná mysl podporuje duševní pohodu, díky čemuž zvládnete každodenní nástrahy s o poznání lehčí hlavou. V tobolkách najdete výtažek ze šafránu, který podpoří duševní zdraví, esenciální aminokyselinu tryptophan a vitamíny B12 a B6, které mírní pocit vyčerpání a únavy. Budete se cítit klidnější a plní energie vrhnout se do všeho, co jste doteď dlouho odkládali.

Dopřejte si zážitek nebo vysněnou věc

Radost nám nemusí přinášet jen naše okolí, je potřeba se dokázat obdarovat i sama. Ať už se jedná o vytouženou kabelku, trendy boty nebo limitovanou verzi oblečení, měly bychom si umět dopřát dárek i „from me to me“. Má to mnoho benefitů, jelikož nás zahřeje na duši nejen to, že jsme nepotřebovali nikoho dalšího k zajištění našeho snu, ale koupíme si přesně to pravé bez kompromisů. Nemusíme přemýšlet, že je to příliš drahé nebo to nesouzní se stylem někoho jiného. Navíc se nám radost bude několikrát znovu vracet při každém pohledu na danou věc při vzpomínce, co a kdy jsme si dopřály. Stejně pravidlo platí i u cestování – vzpomínky a zážitky nám nikdo nevezme a budeme si je pamatovat navždy.

You may also like...