BMW Czech Republic poskytlo neziskové organizaci Loono finanční podporu ve výši 5000€

BMW Czech Republic díky Nadačnímu fondu Karla Monze podpořilo neziskovou organizaci mladých lékařů a studentů medicíny, kteří vzdělávají veřejnost v oblasti reprodukčního a duševního zdraví a v prevenci onkologických a kardiovaskulárních onemocnění.

Nezisková organizace Loono se stává prvním projektem, který je finančně podpořen Nadačním fondem Karla Monze na území České republiky. Částka 5000 eur, kterou předal generální ředitel BMW Czech Republic Maciej Galant, podpoří její osvětové aktivity. „Velmi si této podpory vážíme. Umožní nám zasáhnout ještě více lidí a zachránit více životů. Využijeme ji na tvorbu dalšího obsahu pro naše webové stránky, sociální sítě, na natáčení podcastů a videí i na další zlepšování naší aplikace Preventivka,“ říká MUDr. Kateřina Šédová, zakladatelka Loono.

„Rozhodnutí Nadace Karla Monze podpořit projekt Loono nám udělalo velkou radost. Aktivně se zajímat o své zdraví a věnovat se prevenci onkologických nebo kardiovaskulárních onemocnění by mělo být pro každého z nás samozřejmostí, skutečnost ale bývá opačná. Proto je zásadní o tom neustále mluvit a připomínat to,“ řekl Maciej Galant, generální ředitel BMW Czech Republic.

Nadace BMW Group odkazuje na Karla Monze, který byl v letech 1963–1975 členem představenstva BMW AG pro nákup a správu materiálů. Mimo jiné díky jeho práci byla v roce 1973 otevřena první továrna v zahraničí – v Rosslynu v Jihoafrické republice. Po jeho smrti v roce 2000 vznikl Nadační fond Karla Monze, který každoročně podporuje neziskové organizace v oblasti zdravotnictví a sociální péče v mnoha zemích.

You may also like...