Brněnské společnosti se spojily, vyrábí a darují obličejové štíty

Současný nedostatek ochranných pomůcek zvedl vlnu solidarity a řada Čechů se dala do šití roušek. Také soukromé firmy se zapojují do výroby ochranných pomůcek a často na sebe berou i část nákladů.

Jednou z takových společností je i Waterdrop®. V boji proti nákaze COVID-19 se brněnská společnost spojila se sdružením firem Authentica s.r.o., GRD servis s.r.o. a Craftwork s.r.o. a během krátké doby byla vyvinuta efektivní, jednoduchá a především účinná pomůcka. Obličejový štít, který v kombinaci s textilní rouškou zvyšuje ochranu proti nákaze COVID-19. „Investujeme čas a prostředky do ochrany zdravotníků i veřejnosti. I my improvizujeme a snažíme se, jak to jen jde, a proto výrobek není certifikovaný,“ říká o nápadu ředitel společnosti Authentica s.r.o. Miroslav Hanák s plnou podporou celého týmu Waterdrop v čele s Kateřinou Navrátilovou.

Waterdrop poskytl zdarma prostředí on-line e-shopu, aby mohla být tato pomůcka dostupná široké veřejnosti. Současná kapacita výroby je až 15.000 kusů denně, z toho 10 % všech vyrobených štítů putuje zdarma do zdravotnických zařízení. Za první den bylo rozdáno do zdravotnických zařízení jako dar:  500 kusů pro infekční oddělení v Kyjově, Břeclavi a Znojmě, 200 kusů Havlíčkův Brod, 100 kusů porodnice Thomayerova nemocnice Praha, 200 infekční oddělení nemocnice Prostějov. Na výrobě se podílí brněnská chráněná dílna  Craftwork s.r.o., se kterou waterdrop® dlouhodobě spolupracuje i při kompletaci nabízených mikrodrinků pro ochucení vody.

Veřejnost si štíty může zakoupit zde – waterdrop.cz/products/shield

You may also like...