Časopis Lidé a Země oslaví v pražském BIO OKO sedmdesátku

Lidé a Země, aktuálně jediný cestovatelský měsíčník na českém trhu, si v dubnu připomíná 70 let své nepřetržité existence. K narozeninám připravil pro své fanoušky několik dárků, z nichž největším bude akce Den plný cestování, která 23. dubna v pražském kině BIO OKO nabídne cestovatelské přednášky a besedy, křest knihy, dobročinnou aukci i filmové překvapení.

Hlavním tahákem celodenní oslavy, kterou magazín Lidé a Země pořádá ve spolupráci s festivalem Diáky, jsou přednášky či besedy Ladislava Zibury, Slávka Krále, Martina Písaříka, Jolany Sedláčkové, Pavla Pavla a Bronislav Jaroše. Dojde i na křest knihy Hovory o světě, díky níž mohou čtenáři procestovat naši planetu s vybranou společností, a to prostřednictvím 21 rozhovorů šéfredaktora Honzy Čermáka například s Lucií Výbornou, Ladislavem Ziburou, Alžbětou Jungrovou, Adamem Gebrianem nebo Vavřincem Hradilkem. Během celého dne bude probíhat dobročinná aukce podepsaných fotografií Petra Jana Juračky, Pavla Svobody, Karla Wolfa a Slávka Krále ve prospěch projektu S Leontinkou kolem světa, organizovaného Nadací Leontinka. Třešničkou na narozeninovém dortu bude exkluzivní filmové překvapení.

 „Svět i náš časopis se za sedmdesát let neuvěřitelně proměnily, ale jedno zůstává: lidská touha objevovat, poznávat a sdílet. Proto jsme se rozhodli většinu aktivit spojených s výročím postavit na cestovatelích či dalších zajímavých osobnostech a v neposlední řadě i na setkání s našimi příznivci, kteří jsou pro nás především v náročnějších obdobích tím nejsilnějším motivačním motorem,“ vysvětluje narozeninový koncept šéfredaktor časopisu Honza Čermák, který stál i za redesignem titulu v lednu loňského roku. 

Dalším dárkem je výroční dubnové číslo měsíčníku, které vychází ve středu 13. dubna. Je rozšířené o symbolických 70 stran, na nichž se čtenáři nejen projdou sedmi dekádami historie magazínu nebo po méně známých místech všech sedmi světadílů, ale také poznají sedmičku novodobých dobrodruhů. Naopak legendy představí rozhovory s Pavlem Pavlem, který se proslavil rozhýbáním soch na Velikonočním ostrově, a také s cestovatelkou a etnografkou Nelly Rasmussenovou.

A rozhovory jsou základem také poslední novinky. Na konci února spustil časopis Lidé a Země nový podcast Hovory #sLaZkou, dostupný na webu lideazeme.cz, YouTube kanálu LaZ i na klíčových podcastových platformách (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a Anchor.fm). Dosavadními hosty byli například vědec a fotograf Petr Jan Juračka nebo cestovatel Vladimír Váchal. 

You may also like...