Česká udržitelná módní značka SegraSegra otevírá sekáč Second SGR

Udržitelnost hrála u značky SegraSegra vždy důležitou roli, proto spouští online second hand, v rámci kterého vykupuje své nošené kousky a dále je nabízí. Funkční oblečení SegraSegra navržené a šité v České republice z vysoce kvalitních materiálů tak můžete nově pořídit nošené za výhodnou cenu.

V nabídce značky SegraSegra se objevují kousky pro ženy i muže, cyklisty i matky, které nosí své děti v šátku. A právě poslední zmíněné podle Dáši Mertové, jedné ze zakladatelek značky, často váhaly nad nákupem, protože až děti odrostou, nebudou nosící kabát potřebovat. „Vždycky jsme zákaznicím říkaly, že když se budou o oblečení dobře starat, ještě ho jednou výhodně prodají. A nakonec jim odkup nabízíme samy,” vysvětluje Dáša Mertová.

Jak to funguje? Zákazníci mohou zboží značky SegraSegra i její dceřinné nebo spíše sesterské odnože Mama by Segra nafotit a nabídnout k odkupu. Záleží na míře obnošení, za své oblečení mohou dostat poukaz na další nákup v hodnotě 15–40 % z nákupní ceny. V secondhandu se kromě oblečení z druhé ruky objevují i prototypy. Podle Elišky Mertové, druhé zakladatelky, se služba skvěle osvědčila. „Od spuštění se nám podařilo prodat přibližně 60 kousků, ty nejoblíbenější se neohřejí ani 3 dny,” uvádí. Nejrychleji podle ní mizí legíny od TomskiPolanski, které jsou jinak vyprodané, kojící trika a mikiny, nosící bundy a oblečení s prvky z recyklované duše.

„Víme, že módní průmysl je jeden z nejšpinavějších. Proto nám přijde důležité motivovat k tomu, aby se lidé o své oblečení starali. A nabídnout platformu, kde ho v případě, že ho již nevyužijí, mohou poslat dál. A umožnit, aby se vynosilo do posledního dechu,” zakončují sestry Mertovy. 

O SegraSegra

Slow fashion značku SegraSegra založily v roce 2007 sestry Eliška a Dagmar Mertovy. Nabídka původně určená pro městské cyklisty se postupně vyprofilovala na oblečení určené ženám i mužům, kteří hledají funkční, minimalistickou a udržitelnou lokální módu.

You may also like...