Charitativní aukce pomůže vysokoškolákům z dětských domovů a náhradní rodinné péče

Ve středu 25. května byla v 19:00hod zahájena charitativní aukce na Aukro.cz, která potrvá do středy 1. června, kdy si připomínáme Mezinárodní den dětí. Její výtěžek podpoří vysokoškoláky z dětských domovů a náhradní rodinné péče, pro které nadace zřídila speciální fond, z nějž se financuje např. školné, vzdělávací pomůcky, odborné kurzy, ubytování na koleji a jiné ke studiu nezbytné náklady. Link do aukce najdete zde!

Nadace věnovala do výroční aukce dva velmi ojedinělé předměty:

Prvním je zarámovaný arch 25 známek z emise „25 LET NADACE TEREZY MAXOVÉ“. K němu náleží i speciální obálka, s razítkem České pošty, ze dne vydání emise, tj. 18. 5. 2022, s ručně psaným poděkováním patronky nadace, paní Terezy Maxové.

Druhým je pak zvětšenina vybrané známky z této emise a jedná se o zarámovaný unikátní sítotisk ve formátu 70 × 90 cm s ikonickým portrétem patronky nadace, Terezy Maxové, v grafickém designu Zuzany Lednické z Najbrt Studia, doplněný o kresby dětí z dětských domovů.

Oba předměty jsou opatřeny podepsanými certifikáty pravosti, zajišťujícími jejich jedinečnost – jeden podepsala patronka nadace, Tereza Maxová, druhý pak generální ředitel České pošty, pan Roman Knap.

Charitativní aukce probíhá formou veřejné sbírky Nadace Terezy Maxové dětem, registrováné Magistrátem hl.m. Prahy pod č.j. S-MHMP/1501799/2012. 

You may also like...