Charitativní kalendář Nadace Olgy Havlové s fotografiemi od Bohdana Holomíčka

U příležitosti 90. výročí narození zakladatelky nadace vydává Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové nástěnný kalendář na příští rok. Autorem fotografií, na nichž je zachycena Olga Havlová při nevšedních momentech každodenního života, je fotograf Bohdan Holomíček. Charitativní kalendář bude k dostání v kanceláři Výboru dobré vůle a na slavnostním křtu, který se uskuteční v Knihovně Václava Havla v pondělí 31. října v 19 hodin. Role kmotrů přijali Karel Schwarzenberg a Anna Freimanová. Díky finančním příspěvkům za kalendář pomůže Nadace Olgy Havlové znevýhodněným lidem s úhradou kompenzačních a zdravotních pomůcek.     

Vybrané fotografie zachycují nevšední okamžiky společného života Olgy a Václava Havlových v letech 1975–1994. Úvodní snímek autor pořídil při setkání spisovatelů v roce 1975 na Hrádečku. Jedná se převážně o vzpomínky na běžné chvíle, kterých mohl být Bohdan Holomíček součástí díky dlouholetému přátelství s manžely Havlovými. Zachycena je tak společná cesta autem k rybníku, oslava narozenin přátel či momenty bez novinářů. Nechybí ale fotografie ze slavnostního poklepání na základní kámen Obchodní akademie v Jánských Lázních nebo inaugurace na Pražském hradě v roce 1993.

Na rok 2023, kdy si budeme připomínat nedožité 90. narozeniny Olgy Havlové, chystáme mnoho připomínkových akcí a projektů. Jedním z nich je právě kalendář s fotografiemi Olgy Havlové od Bohdana Holomíčka. Každý měsíc si tak s otočením listu budeme moci připomenout první dámu, jež svou energii věnovala pomoci potřebným,“ uvádí Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, a dodává: „Příspěvky, které od zájemců obdržíme za pořízení kalendáře, rozdělíme na nákup invalidních vozíků, sluchadel a jiných pomůcek pro znevýhodněné lidi se zdravotním handicapem.“

Na slavnostním křtu kalendáře, který se uskuteční v pondělí 31. října od 19 hodin v Knihovně Václava Havla, promítne Bohdan Holomíček své fotografie a doplní je vzpomínkami či komentáři. Kalendáře budou na akci k dispozici, stejně tak je zájemci budou moci získat za příspěvek do nadační kasičky v kanceláři Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové na adrese Senovážné náměstí 2, Praha 1. 

You may also like...