Cirkus Humberto je Praze! Divákům představí jedinečnou show, která boří limity

Artistická čísla uvedená v české premiéře, přehlídky exotických zvířat i promyšlená choreografie. To vše přinese divákům zbrusu nová moderní show největšího českého cirkusu Humberto. Program nazvaný Bez limitu je v Praze-Stodůlkách v ul. Mukařovského u stanice Luka k vidění do 26. 11. 2023.

Cirkus Humberto je tradičním českým cirkusem se zvířaty a zárukou dlouhodobé kvality. „Právě propojení poctivé tradice s moderním cirkusovým uměním 21. století je základem našich jedinečných show. Snažíme se přinášet divákům to nejlepší, co tuzemská i světová scéna nabízí, neklást si limity, a naopak neustále posouvat hranice našeho programu. I právě proto jsme letos zvolili název Bez limitu,“ vysvětluje hlavní myšlenku ředitel Cirkusu Humberto Hynek Navrátil st.

V letošní sezóně proto pod červeno-žlutým šapitó uvidí diváci cirkusová čísla, která ještě v České republice neměli možnost zhlédnout, a to v provedení předních artistů z Česka, Chile, Francie, Itálie, Polska, Ruska či Ukrajiny.

Jednou z novinek je například disciplína Horizontal juggling neboli horizontální žonglování, které se věnuje mladý artista Ludwig. Toho fanoušci znají ze soutěže Česko Slovensko má talent 2018. Disciplínu předvede v české premiéře, celosvětově se jí totiž věnují pouze tři lidé a Ludwig je jedním z nich. Poprvé v českých manéžích budou moci návštěvníci obdivovat i náročné číslo Vzdušná spirála, ve kterém se snoubí elegance s precizní technikou, adrenalin jim v žilách rozproudí kolo smrti.

Po letech se do Cirkusu Humberto vrátil také jeden z nejlepších evropských klaunů Mr. Chap. Jeho humor polechtal bránice diváků mnoha prestižních cirkusových přehlídek, je držitelem stříbrných medailí z festivalů d’Oro, v Passau a evropského cirkusového festivalu, a zlaté medaile z mezinárodního festivalu talentů ve Varšavě.


Jde ale jen o krátký výčet, program Bez limitu je novinek plný.

Nechybí ani nádherná zvířata, která jsou právem pýchou Cirkusu Humberto. Kromě arabských hřebců, trojice hnědých medvědů, stáda zeber, karavany velbloudů, dromedárů a lam, čeká na malé i velké návštěvníky i jedno překvapení. Oblíbené indické slonice Sharon a Baby letos v manéži při vystoupení doplní arabští hřebci.

O do detailu propracovanou choreografii se v letošní sezóně postarala uznávaná choreografka Irina Rizaeva. Ta svým uměním upoutala diváky na mnoha různých místech po celém světě, z největší části je však její kariéra spjatá s prestižním německým cirkusem Flic Flac. „Hlavní myšlenkou je spojit moderní s tradičním a vytvořit show, která bude zajímavá pro každou věkovou kategorii,“ říká Irina Rizaeva.

Velkolepost letošního programu umocní i zcela nová sada osvětlení a další technické vybavení – jedna z největších investic v novodobé historii cirkusu.

Foto: Zdeněk Adler

You may also like...