Čokoládový víkend v Galerii Harfa a zápis do knihy rekordů

Nákupní centrum Galerie Harfa bude hostit od pátku 14. do neděle 16. října už 10. ročník Čokoládového festivalu, putovní přehlídky čokoládových delikates. Vedle kulinářských show a prodejních stánků nabídnou pořadatelé i zajímavý doprovodný program. Na Harfě to čokoládově zavoní v pátek 14. října od 14:00. Vstup na akci je zdarma.

Harfa Čokoládový festival 2022, pořádaný agenturou ChrisEvents, je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek.

Návštěvníkům festival nabídne tři hlavní sekce:

  • kulinářskou přehlídku, na které šéfkuchaři významných restaurací předvedou své nápadité recepty;
  • prodejní stánky s degustacemi a čokoládovými specialitami;
  • dětské tvořivé dílničky, umělecká vystoupení a workshopy.

„Letos slavíme 10. výročí festivalu v Praze. Při této příležitosti bude připravena spousta překvapení. Chceme vytvořit rekord ve výrobě největší tabulky čokolády v Česku z více než 250 kg čokolády nebo nainstalovat svatební dort složený z více než 10 000 bonbónů. Nebude chybět ani naše tradiční ´Hra o poklad´.  Každý, kdo se bude chtít do hry zapojit, si může u vstupu za 30 korun zakoupit zlatý čokoládový pohár, který obsahuje klíč k pokladu. Ale pouze jeden z těchto klíčů otevře truhlu s dárky a odměnou. Letos navíc hrajeme o dvojnásobnou částku 10 000 korun,“ komentuje program organizátor Čokoládového festivalu Chris Delattre.

Víkendový program ale nabídne mnohem víc. Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku šéfkuchaře Marka Váni, který připraví jídla dle zajímavých receptů, například hovězí po burgundsku s čokoládou nebo polévku z červené řepy s malinami a bílou čokoládou. Děti si vyzkouší přípravu sladkých dezertů s Václavem (Mr. Vonka). Chybět nebude ani Jana Pavlusková s její famózní Marmeládou. 

Čokoládový festival se k nám do Galerie Harfa vrací opakovaně a lidé z Prahy i okolí se už naučili za kvalitní čokoládou a festivalovou zábavou k nám na Harfu vracet,“ říká Martina Tlustá, marketingová manažerka Galerie Harfa a dodává: „Těšíme se opět na tento nebezpečně návykový víkend, kdy Harfou prochází tisícovky spokojených návštěvníků se sladkým úsměvem a všude voní čokoláda.“


Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit různé druhy čokolád u více než 40 stánků, například od ČokoKebab, Kamila Chocolates, Kamelie – víno z Francie, Mr. Vonka, Jablíčko, Čo‑Xo, Čokoládovna Janek, Koruna pralinky, Čokoládová Továrna, Marmelalada, Čokolandia, Medovinka, Judith Sweet Art, Choklid, Chocothopia a mnoho dalších.

A protože letošnímu ročníku budou jako vždy kralovat především děti, bude opět připraven stánek s malováním na obličej nebo stánek s malováním čokoládou a barevným pískem.

Program je pro návštěvníky připravený v čase:

  • pátek 14.10: 14–18 hod.
  • sobota 15.10: 10–18 hod.
  • neděle 16.10: 10–17 hod.

Pokud chcete ochutnat čokoládové pivo, čokoládový kebab, ovoce s čokoládou a mnoho dalšího, co si doma jen tak nepřipravíte, zapište si termín 14. – 16. října 2022 do svých kalendářů. Kompletní program třídenního čokoládového maratonu na Harfě najdete na webu www.cokoladovy-festival.cz.

You may also like...