Comic-Con Prague 2022 skončil, na viděnou v Brně na Comic-Con Junior

Na třetí ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague dorazilo přes 18 tisíc fanoušků sci-fi, fantasy a hororu. Čtvrtý ročník se bude konat od 14. do 16. dubna 2023 opět v pražském O₂ universu. Jako velkou novinku prozradili pořadatelé přípravu prvního ročníku Comic-Con Junior, jehož program bude primárně zaměřen na děti a jejich rodiče a který proběhne v termínu 22. a 23. října 2022 na Výstavišti Brno. Více informací slibují zveřejnit na Den dětí. 

Praha o víkendu zažila již potřetí svátek fanoušků komiksu, sci-fi, fantasy či počítačových her „Návštěvnost třetího ročníku Comic-Con Prague 2022 dosáhla přes 18 tisíc fanoušků sci-fi, fantasy a hororu, což odpovídá loňské úrovni a my to považujeme za velký úspěch. Největší zájem vzbudily besedy s hollywoodskými herci, kteří prozradili řadu zajímavostí ze zákulisí natáčení kultovních snímků a ochotně odpovídali na otázky návštěvníků,“ uvádí Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio, jejíž produkční divize NoLimits akci spolupořádá. Fanoušci tak měli jedinečnou možnost na jednom místě potkat takové hvězdy jako Christopher Lambert, Julian Glover, Sam Witwer, Tom Hopper, Tony Amendola, Robert Picardo, Hattie Hayridge, Cara Buono, Bernard Hill, Finn Jones, Victoria Yeates nebo Richard Coyle. Celým hlavním programem provedli návštěvníky zkušení moderátoři Silvie Šustrová, Mikoláš Tuček, Alžběta Trojanová a Jindra Ekl.

„Na své si přišli i milovníci kostýmů, řada účastníků dorazila převlečená za oblíbené fiktivní hrdiny. V kostýmu Iron Mana dorazil na páteční slavnosní zahájení pražský primátor Zdeněk Hřib. O největší senzaci se postaralo hromadné focení více než stovky nejlepších kostýmů. Oblíbená sobotní kostýmová soutěž PragoCosplay přilákala rovněž velké množství fanoušků,“ říká programový ředitel festivalu Václav Pravda.

Mezi jednotlivými besedami mohli návštěvníci navštívit uličku komiksových tvůrců, spisovatelské přednášky, výstavy, video i deskoherny nebo zakoupit fanouškovský merch. Ze zahraničních komiksových tvůrců dorazil David Lloyd, Lee Sullivan, James O’Barr, Kevin J. Anderson, Marco Turini nebo Stewart Kenneth Moore. Domácí scénu reprezentoval Petr Kopl, Nikkarin, Dan Černý, Jan Tatarka, Michal Suchánek, Karel Osoha, Štěpánka Jíslová, V kanclu a Alice Slavíčková. Oblíbenou částí festivalu je i program, kteří připravují sami fanoušci oblíbených univerz. Málokdo si nechal ujít výstavy Lego soch v životní velikosti, Star Trek kostýmů a rekvizit nebo návštěvu fotokoutku s Železným trůnem ze Hry o trůny a létajícím autem Ford Anglia Harryho Pottera. Fronty se neustále tvořily i před speciální expozicí FutureCity, která nabízela virtuální výlet pro Prahy blízké budoucnosti. 

Organizátoři a partneři

Comic-Con Prague společně organizují společnosti Active Radio a.s.  a Comic-Con Prague s.r.o., hlavním mediální partnerem je hudební rádio Evropa 2. Záštitu převzali kulturní atašé Velvyslanectví USA v Praze paní Natalie D. Wilkins, primátor hlavního města Prahy MUDr. Zdeněk Hřib a starosta Městské části Praha 9 Mgr. Tomáš Portlík. Hlavními partnery byly Coca-Cola, LEGO, Prusa Research a Leukoplast.

Novinky a aktuality o akci můžete sledovat na webu a sociálních sítích, kam budou postupně přidávány nové podrobnější informace:

Web: www.comiccon.cz
Facebook: www.facebook.com/comicconprague
Instagram: www.instagram.com/comiccon_prague

You may also like...