Dalibor Janda v pasti

Akce Ráj, past a devadesátky, která se konala koncem února v pražském klubu Misch Masch, zajímavě propojila několik umělců. Vystoupil například Dalibor Janda, spisovatelka Markéta Harasimová měla autogramiádu a odtajnila obálku chystané knihy, a MC Erik zase přišel s novou skladbou. Večerem vtipně provázel moderátor Slávek Boura.

Moje nová kniha bude z gastronomického prostředí,“ smála se na pódiu Harasimová, když odpovídala na jeden z Bourových všetečných dotazů.Přitom já a kuchtění, to k sobě vůbec nejde. Jsem v kuchyni nemožná,dodala a raději změnila téma. „Potemnělý ráj je psychothriller – už v prologu hrdinka objeví ve své restauraci mrtvolu muže, který má v hlavě zaražený sekáček na maso.“

Slávek Boura celou dobu vtipkoval a dokonce imitoval zpěv Dalibora Jandy, což trojnásobného Zlatého slavíka rozesmálo. Kromě toho zavzpomínal na jejich někdejší pracovní setkání: „Dalibore, já už fakt nevím, kdy to bylo, je to dávno. Ale my spolu přece účinkovali ve tvém muzikálu, pamatuješ?“ oslovil slavného zpěváka. „A jo, já už zapomněl,“ reagoval s pousmáním Janda, který se před lety na křtu jiné knihy Harasimové vyjádřil, že už není erotik, ale sklerotik. S úsměvem také okomentoval námět jednoho ze svých nejznámějších songů. „Představte si, že nejen holky, ale dokonce i někteří kluci nevědí, jak se hraje kličkovaná! Opravdu! My na koncertech tyhle neználky nabádáme, aby za náma po koncertě přišli do šatny, že jim to tam vysvětlíme,“ poznamenal.  MC Erik příliš nemluvil, zato vystřihl energické pěvecky – taneční vystoupení sestavené z původní i nové tvorby.

Po vystoupení Dalibora Jandy se dražily fotografie Harasimové a Boury, které nafotili k předchozímu románu spisovatelky Hedvábná past. Právě části názvů knih ráj a past plus hudba devadesátých let daly akci, která se v polovině února konala také v Brně, jméno.

Diváky na závěr čekal ještě doprovodný program – přehlídka psí módy anebo tombola. Výtěžek akce půjde na dobročinné účely a podpoří neziskový spolek, který zachraňuje psy v největší nouzi.

Foto: Dušan Prouza

You may also like...