Dáme jídlo v červnu rozváží a doručuje i dobré skutky

Platforma Dáme jídlo ve spolupráci se společností McDonald’s v červnu rozšiřuje své rozvozové portfolio. Kromě jídla, kosmetiky nebo květin bude od zítřejšího dne po dobu jednoho měsíce rozvážet také dobro, které je zařazeno přímo do nabídky dovážených produktů. Prostřednictvím aplikace bude nyní nově možné zakoupit si charitativní samolepky „Ručičky“, z nichž celých 100 % výtěžku z prodeje půjde na Nadační fond Dům Ronalda McDonalda, který se zaměřuje na pomoc a podporu rodin dětí se závažným dlouhodobým onemocněním.

Charitativní produkty přímou součástí nabídky

Podpora charitativní organizace ze strany Dáme jídlo není prvním počinem, relativní novinkou je ale způsob prodeje, kdy charitativní produkty jsou přímou součástí rozvozové nabídky. „Jsme rádi, že jsme opět našli cestu ke spolupráci a že tak můžeme podpořit Nadační fond Dům Ronalda McDonalda a jeho přínosnou činnost,“ říká Břetislav Stromko, ředitel marketingu a business intelligence společnosti Dáme jídlo. Cena jedné samolepky je 20 Kč a celá tato částka bude na konci měsíce připsána nadačnímu fondu. „Domu Ronalda McDonalda z každé prodané samolepky předáme celou dvacetikorunu,“ potvrzuje Stromko. Akce bude probíhat celý červen, což je měsíc, kdy se samolepky tradičně prodávají již více než 10 let. „Ze spolupráce jsme nadšení a jsme za ni Dáme jídlo vděční. Věříme, že otevřením nového způsobu prodeje samolepek oslovíme širší veřejnost, která přispěje na dobrou věc. Letos vybíráme na interiér a vybavení Domu Ronalda McDonalda pro rodiny vážně nemocných dětí, který se již staví ve Fakultní nemocnici v Motole.  Pro „ručičkovou“ akci jsme si stanovili vysoký cíl vybrat 4 miliony korun, předem moc děkuji všem, kdo nás podpoří,“ říká Ivana Pešatová, výkonná ředitelka Nadačního fondu.

Rodina na blízku

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je nezávislá nezisková organizace, která v České republice působí již téměř dvacet let. Ve své činnosti se zaměřuje na podporu rodin dlouhodobě závažně nemocných dětí, protože věří, že přítomnost rodičů u hospitalizovaných dětí zvyšuje efektivitu léčby a přispívá k jejich brzkému uzdravení. Právě proto staví síť Ronald McDonald House Charities po celém světě domy, které rodinám poskytují bezplatné útočiště a bydlení v bezprostřední blízkosti nemocnic. V České republice byl základní kámen stavby prvního takového domu položen letos v dubnu v areálu pražské Fakultní nemocnice v Motole. Stavba je naplánovaná na čtrnáct měsíců, Dům by měl být dokončen v příštím roce. Nadační fond tento unikátní projekt kompletně financuje formou finančního daru nemocnici, jen samotná stavba vyjde na 70 milionů korun.

You may also like...