Dětský den rybářských slavností s Jakubem Vágnerem již tuto sobotu

Dětský den rybářských slavností je již tradiční akcí pro celou rodinu, jejíž šestý ročník se koná v sobotu 28.05.2022 na jezeře Katlov. Tato akce se pro širokou veřejnost koná zcela zdarma. Součástí této akce je velký doprovodný program pro děti a mládež, který je plný zábavy i vzdělávacích aktivit. Součástí programu jsou hry a soutěže, na kterých se děti seznamují s přírodou. Na Katlově i Pohanu je možné rybařit zdarma a to za přítomnosti předních českých i zahraničních rybářů a můžete si  vyzkoušet širokou škálu  rybářského vybavení. Nebude samozřejmě chybět ani rybářská školička, kde se děti naučí od předních osobností české rybařiny mnoho nového. Po celý den bude probíhat den otevřených dveří v rámci našich ubytovacích domečků Katlov Homes. V nich budou čekat naši přátelé z firmy Loxone, kteří vám představí funkční chytrou domácnost. Celý program poté vyvrcholí koncertem zpěvačky ANNY K. 

Ti nejmenší se mohou těšit na malování na obličej, zaskotačit si na skákacím hradě a užít si i spoustu dalších atrakcí. Milovníci techniky si vyzkouší práci s bagrem nebo budou moci detailně prozkoumat hasičské auto a také zblízka vidět přílet vrtulníku, který bude během dne k dispozici k nahlédnutí. Abyste si vzpomínky na tento den uchovali co nejdéle, můžete se s celou rodinou vyfotit v CEWE fotokoutku nebo poslat papírovou Pohlednici online od České pošty. Victorinox si zase pro vás připravil řezbářskou dílničku a XELLA, výrobce YTONGU malování a tesání do tvárnic.

V rámci své přednášky se s vámi Jakub Vágner podělí o zážitky z nebezpečných výprav do exotických koutů světa. Nebude chybět ani autogramiáda. Tématu přírody se bude věnovat také stánek Lesů České republiky.

Přímo u jezera Katlov povedou rybářskou přívlačovou školu známí rybáři Radek Filip, Tomáš Kafka a Tomáš Jírovec ze značek Westin a Keitech. O školu nahazování a ukázku zavážecích lodiček a další rybářské elektroniky se postará Ondřej Koleška z firmy Sonik Sports a RidgeMonkey. Do tajů kaprařiny vás zasvětí Šárka Šáfrová. Jak si navázat kaprařskou montáž vás naučí Jan Tolar. Těšit se můžete i na malý rybářský veletrh pod otevřeným nebem a například výrobky značek Mastodont Baits a Mikbaits.


Pro milovníky pejsků jsou připraveny ukázky dogfrisbee, sportovní kynologie, výcvik vodících psů pro nevidomé, pes, co hledá kůrovce a také Pestaurace od Fitminu – restaurace pro vaše miláčky, kteří jsou tady u nás vítáni.

Pro větší děti jsme připravili velkou nafukovací překážkovou dráhu, skákací hrad “Džungle” a skákací hrad “Indiáni”. Ve spolupráci s Pompo také NERF arénu, tetování, modelování, sportovní aktivity – obruče, kroket, mega míče a další.

Součástí programu jsou ukázky Policie ČR, jejich technika a výzbroj. Těšit se můžete i na policejní koně a psy. V poledne si budete moci prohlédnout i policejní vrtulník.

V rámci této akce oslaví své 25. výročí česká společnost Bushman, která obléká celý tým jezera Katlov. Na stánku Bushmana můžete potkat Jiřího Langmajera, čekají vás zábavné workshopy a slackline show (chození po laně). Navštívit nás přijde i skvělá, autentická herečka Tereza Ramba Voříšková, která se nedávno stala ambassadorkou BUSHMAN. Bezprostředně a s humorem sobě vlastním bourá mýty o tom, že BUSHMAN je výhradně expediční oblečení. Vzít si ho totiž můžete stejně dobře na exotickou pláž, na meeting nebo na ryby.

Celý den se o váš pitný režim postará společnost Veolia, která zde bude mít vodní bar, ve kterém vám připraví úžasné sladké limonády. Na akci můžete také ochutnat oblíbenou paštiku Májka a další pomazánky značky Hamé, které Jakub používá při svých výletech do přírody.

Těšit se můžete na písničky od KAROL A KVÍDO, vystoupení Divadélka Kůzle, vystoupení bubenické show Ritmo Factory či hudební vystoupení Vládi Hrona, který vás bude provázet po celý den. Podvečer pak vyvrcholí koncertem zpěvačky ANNY K.

Na akci si také můžete prohlédnout vozy Tourneo Custom, které jsou našimi věrnými pomocníky v rámci každodenního provozu, stejně tak se budete moci podívat na našeho nového pomocníka od Segway Powersports. Díky němu se areál jezera Katlov zase o trochu více vylepšuje, aby byli návštěvníci a klienti o něco spokojenější.

Společnost EKO-KOM, a.s. připravila pro děti možnost vyzkoušet si třídit odpad a dovědět se o tom mnoho dalších zajímavých informací o recyklaci. Ti nejlepší, si odnesou malou popelničku, ostatní získají další odměny. Všichni se však zdokonalí v třídění odpadu. Těšit se můžete na zábavný program Tondy Obala, kde si kromě třídění odpadu u stánku s lektorem můžete vyzkoušet i řadu her, jako je složit šoupací puzzle či MAXI domino, zaskákat si v pytli, zazávodit na koloběžkách nebo se trefit míčkem do barevných kontejnerů.

Tento slavnostní den je finále 6. ročníku závodu Evropského šampionátu v lovu kaprů pro juniory, který probíhá ve dnech 24. – 28. května právě na jezeře Katlov. Junioři budou na Katlově od středy do soboty měřit své síly v lovu kaprů. V sobotu 28.5. odpoledne bude vyhlášen nový vítěz tohoto prestižního mezinárodního závodu. Cílem projektu je propagovat u veřejnosti moderní způsoby rybolovu, sdružovat občany k výkonu rybářského práva a přivést k rybaření více dětí a mládeže. Celý projekt je postaven na systému kvalifikačních závodů pro děti napříč celou Evropou, který vrcholí účastí toho nejlepšího týmu z každého státu na Juniorském mistrovství Evropy v kapraření.

Jezero Katlov na Kutnohorsku ožije a otevře své brány široké veřejnosti v rámci oslavy Dětského dne, spojené s vyhlášením Evropského šampionátu v lovu kaprů pro juniory. Vstup i parkovné budou po celý den zdarma a na své si v rámci připraveného programu přijdou jak rodiče, tak děti.

Po celý den bude probíhat tombola. Hlavní výhrou bude týdenní rodinná dovolená právě v rodinném areálu Katlov Homes u jezera sportovního rybáře a dobrodruha – jezera Katlov. Těšit se můžete také na cestovatelský festival v šapitó, artistická vystoupení a balónková zvířátka.

Program:

09:00 – 09:10 Zahájení akce
09:10 – 09:30 Výcvik služebního psa, práce policejního psovoda – Policie ČR
09:30 – 10:20 Karol a Kvído
10:20 – 10:30 Přílet helikoptéry Policie ČR
10:30 – 10:45 Michaela Andrová – Dogfrisbee  (FITMIN)
10:45 – 10:55 Daniel Paleček – sportovní kynologie (FITMIN)
11:10 – 12:00 Divadélko Kůzle
12:00 – 12:20 Nicole Vošvrdová – nosework – pes, co hledá kůrovce (FITMIN)
12:20 – 12:30 Hana Vykoupilová, Helena Zitková – rozhovor
12:30 – 12:50 Lucie Šafářová – hrátky se psy (FITMIN)
12:50 – 13:00 Soutěže o věcné ceny
13:00 – 13:20 Vladimír Hron
13:20 – 13:40 Kynologové FITMIN
13:40 – 14:00 Daniel Žďárský – Staf bull show (FITMIN)
14:00 – 14:30 Záchranáři – Marek Hylebrant – “První pomoc se záchranářem Markem”
14:30 – 14:50 Výcvik jízdních koní Policie ČR
14:50 – 15:05 Ritmo Factory
15:00 – 16:00 Vyhlášení Evropského šampiona v lovu kaprů pro juniory 2022
16:00 – 16:15 Jan Opatřil – křest knihy
16:15 – 17:00 Přednáška Jakub Vágner
17:00 – 17:15 Pes pro tebe – slepečtí a asistenční psi
17:15 – 17:25 Vyhlášení soutěže XELLA
17:25 -17:35 Soutěžní blok o věcné ceny
17:35 – 18:00 Vladimír Hron
19:00 – 20:00 Koncert ANNA K.

Dále se můžete těšit na: 

09:30 – 10:00 Sokolnická show
10:20 – 13:20 Helikoptéra Policie ČR
10:45 – 11:00 BUSHMAN – Slackline show
12:00 – 12:30 Sokolnická show
12:00 – 17:00 Jízdy na koňském spřežení (na druhé straně jezera Katlov)
14:30 – 14:45 BUSHMAN – Slackline show
17:00 – 17:30 Sokolnická show

Foto z minulých ročníků: archiv pořadatele

You may also like...