Developer YIT představil vzorovou jednotku v projektu Vesi Hostivař

Developerská společnost YIT otevřela v rezidenčním projektu Vesi Hostivař v Praze 15 vzorovou jednotku. Její interiér reflektuje umístění areálu v těsném sousedství lesoparku a staví tak na přírodních motivech v kombinaci s decentními barvami. Ke koupi aktuálně zbývá polovina z celkem 208 jednotek apartmánového typu. Projekt by měl být dokončen na podzim letošního roku, noví majitelé by se mohli stěhovat na jaře 2024. 

Projekt Vesi Hostivař čítá celkem pět objektů se čtyřmi a pěti nadzemními podlažími. V nich roste 208 jednotek apartmánového typu s dispozicemi 1+kk až 4+kk a velikostí od 25 do 104 m2. Samozřejmostí jsou předzahrádky, ve vyšších patrech pak terasy nebo balkóny. Chybět nebudou ani sklepní kóje, kočárkárny a místnosti pro mytí kol či psů. Areál s centrální recepcí, ostrahou a kamerovým systémem zároveň nabídne budoucím obyvatelům maximální soukromí a bezpečí.

Poptávka po pořízení vlastního bydlení v hlavním městě stále přetrvává. Většina lidí se však musí aktuálně potýkat s obtížnou situací na hypotečním trhu. Ve YIT se proto snažíme našim klientům vyjít maximálně vstříc a toto životní rozhodnutí jim usnadnit. Například na novou jednotku apartmánového typu v projektu Vesi Hostivař stačí pouze 10-15 % z vlastních zdrojů, a to i ve věkové kategorii nad 36 let. Zbylých 85-90 % zajistíme při úrokové sazbě 5,99 % a s fixačním obdobím 5 až 10 let. Jednotky jsou nejen díky této příležitosti, ale také široké nabídce dispozičních řešení zároveň vhodné jako investiční bydlení,“ říká obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová. Pro zájemce nyní developer představil vzorovou jednotku.

Příroda hraje prim ve vzorové jednotce…

Interiér jednotky s dispozicí 2+kk o rozloze 53 m2 se nese v severském stylu a je světlý a vzdušný. Minimalistický návrh využívá neutrální barvy, u nábytku a doplňků převažuje světle šedá v kombinaci s bílou, jejímž výrazným protikladem je černý nábytek z kovu. „Při volbě ústředního motivu jsem se nechala inspirovat velkým množstvím zeleně v okolí projektu. Tento vztah k přírodě v interiéru odráží například velké množství květin a ručně malovaná kresba bonsai stromu v ložnici. Aby co nejvíce vynikla, zbytek místnosti jsem ladila do velmi světlých odstínů, např. v podobě šedé podlahy, koberce či závěsů,“ popisuje designérka YIT Stavo Lenka Hlaváčková Schubertová. Dostatek úložného místa v ložnici nabízí zabudovaná šatní skříň s bílými dvířky na černém podkladu.


Barevný kontrast se promítá také do kuchyňské linky propojené s obývacím prostorem. Bílé a světle šedé skříňky, mezi nimiž prochází výrazné designové osvětlení, se vizuálně odrážejí od černého obkladu stěny. „Co se týče uspořádání kuchyně, z původní rohové jsem vytvořila linku po celé délce obývacího pokoje. Hlavním důvodem bylo získat více úložného prostoru a vyhnout se rohům, které bývají hůře přístupné,“ vysvětluje designérka YIT Stavo. Obývací část je vybavena elegantní sedací soupravou, s níž ladí pruhovaný koberec v tónech béžové a šedé. V tlumených odstínech se nese rovněž koupelna se sprchovým koutem.

… i v okolí projektu

Areál Vesi Hostivař roste v klidné lokalitě na okraji Přírodního parku Hostivař – Záběhlice s vodní nádrží. Noví rezidenti tak nebudou mít nouzi o sportovní ani rekreační vyžití. Součástí projektu se navíc stanou parkové plochy s dostatkem zeleně, chodníky s posezením na lavičkách pro odpočinek a promenáda podél Košíkovského potoka. Na delší výlety se lze vypravit do vesnické památkové zóny Stará Hostivař, Divoké zahrady se zookoutkem nebo na naučnou stezku Povodím Botiče. V okolí se zároveň nalézá veškerá občanská vybavenost – od škol, nákupních možností, služeb, restaurací i zábavy (např. v nedalekých obchodních centrech Westfield na Chodově a Vivo v Hostivaři).

Developer pamatuje také na šetrný přístup k životnímu prostředí. Na výstavbu projektu používá takzvaný ‚zelený‘ beton, jenž šetří přírodní zdroje a snižuje uhlíkovou stopu. Jeho začleněním dojde ke snížení emisí CO2 o téměř 3 %. Pro zalévání se bude přednostně využívat dešťová voda z retenčních nádrží. Fotovoltaická elektrárna pak pokryje část spotřeby elektřiny ve společných částech a na osvětlení areálu, čímž se zároveň sníží ročně emise CO2 přibližně o 7 tun.

You may also like...