Do projektu Vesi Hostivař vstupuje nový partner – RSJ Investments

Developerská společnost YIT poprvé v historii svého působení v České republice vstoupila do partnerství při financování svého projektu. Na realizaci rezidenčního areálu Vesi Hostivař se bude podílet silná investiční skupina RSJ. 

„Dosud jsme všechny naše projekty financovali z vlastních zdrojů skupiny YIT. Nyní vstupujeme do nové etapy a v souladu s korporátní strategií YIT Group budeme v některých případech využívat projektové financování. Uvolníme si tím kapitál pro další investice, abychom mohli ještě více rozšiřovat své portfolio o nové akvizice,“ vysvětluje přístup YIT Stavo její generální ředitel Marek Lokaj.

Ke konkrétní spolupráci s RSJ Investments pak říká: „Jsme rádi, že při první realizaci s projektovým financováním budeme spolupracovat právě s RSJ – silnou a renomovanou skupinou, jež má s investováním do developerských projektů bohaté zkušenosti. Mimo jiné je i partnerem YIT na Slovensku.“ Lukáš Musil, člen představenstva RSJ Investments, k tomu dodává: „S YIT Slovakia úspěšně spolupracujeme již několik let na projektech v Bratislavě a chtěli jsme proto navázat partnerství i v Česku. Na rezidenčním komplexu Vesi Hostivař nás zaujala výjimečná lokalita plná zeleně a zároveň jeho ekologické prvky. Najít dnes v Praze dobré bydlení, které se nachází v podstatě v lese a přitom na dosah všech výhod velkoměsta, rozhodně není snadné. Tento projekt je tak dalším dílkem do našeho portfolia kvalitních rezidenčních nemovitostí, navíc tím rozšiřujeme spolupráci s developerem s obrovskými zkušenostmi.“ 

Areál Vesi Hostivař vyrůstá na brownfieldu bývalé pily nedaleko hostivařské přehrady. Zahrnuje celkem 208 jednotek apartmánového typu s dispozicemi 1+kk až 4+kk, rozmístěných do pěti objektů. K většině jednotek náleží předzahrádky, ve vyšších patrech terasy nebo balkony. Celý projekt se nese opět ve finském stylu bydlení – je tak inspirován severskou architekturou a klade důraz na přírodní materiály a citlivý soulad s okolní přírodou. Chybět nebude dostatek zeleně a relaxační zóny, samozřejmostí je začlenění řady ekologických prvků.

Ve Vesi Hostivař začne YIT používat takzvaný ‚zelený‘ beton, k jehož hlavním přednostem patří úspora přírodních zdrojů a energie na jejich těžbu, podpora cirkulární ekonomiky využitím druhotných materiálů a snížení uhlíkové stopy. Díky aplikaci tohoto betonu z recyklovaného kameniva dojde ke snížení emisí CO2 o téměř 3 %. V rámci šetrného zacházení s vodou se v areálu pro zalévání bude přednostně využívat dešťová voda z retenčních nádrží. Co se týče obnovitelných zdrojů energie, developer se chystá instalovat fotovoltaickou elektrárnu, která pokryje část spotřeby elektřiny ve společných částech a na osvětlení komplexu. „Vstupem nového partnera se charakter projektu nikterak nemění a YIT nadále kompletně zajišťuje inženýring, výstavbu, marketing i prodej,“ upřesňuje Marek Lokaj. 

You may also like...