Díky iniciativě Mrkej a pomáhej se na podporu Marka vybralo již více než půl milionu korun

V sobotu 14. prosince se v pražské Fashion Arena Prague Outlet uskutečnil křest charitativního kalendáře a názvem „Mrkej a pomáhej“. Projekt vznikl na podporu dvanáctiletého Marka trpícího vzácným locked-in syndromem neboli syndromem zazdění zaživa.  Slavnostní křest provázela autogramiáda téměř dvacítky herců, kteří se do projektu zapojili. Během ní si zákazníci centra nakoupili kalendáře za 15 000 Kč.

S nápadem pomoci nemocnému Markovi přišel jako první herec Adam Ernest, který je také jednou z nafocených osobností. Jeho maminka Jiřina je totiž Markovou asistentkou a k rodině má velice blízký vztah. Adam se s touhou pomoci svěřil své agentce, Lence Daňkové, ta oslovila další herce a začala pracovat na přípravě charitativního kalendáře.

Lví podíl na úspěchu prodeje kalendáře měli i herci, kteří se na projektu od samého začátku podíleli bez nároku na honorář. Na autogramiádu jich dorazily téměř dvě desítky, například Jan Šťastný, Denisa Pfauserová, Kristýna Kociánová, Lenka Zahradnická, Oskar Hes nebo Kristýna Leichtová. „Během první hodiny se prodalo téměř 50 kusů za 15 020 Kč. Jak jsme slíbili při křtu, vybranou částku zdvojnásobíme. Na Markovo konto tak poputuje 30 000 Kč,“ dodává Lenka Čapková, ředitelka centra Fashion Arena Prague Outlet.

Vedle Fashion Arena Prague Outlet se na projektu významnou měrou podílelo také Konto Bariéry. Na jeho transparentní účtet se k dnešnímu dni vybralo už přes půl miliónu korun, což byl náš cíl. Velice děkujeme všem dárcům! Vzhledem k dalším aktivitám pevně věřím, že částka bude nakonec atakovat hranici jednoho milionu,“ říká Lenka Daňková, agentka herců agentury ArtAgent s.r.o. a produkční celého projektu.

Foto: Petr Brodecký

Zájemci mohou finanční prostředky nadále zasílat na transparentní účet Konta Bariéry: https://www.kontobariery.cz/chci-pomahat?vs=170285. Současně ale mohou nakupovat kalendář, který je k dispozici na informačním centru Fashion Arena Prague Outlet za doporučenou cenu 500 Kč. Takto získané prostředky pomohou Markově rodině s nákupem zdravotních pomůcek a úhradou rehabilitací, které neproplácí pojišťovna.

Choroba zazdění zaživa“ i tak je někdy nazýván locked-in syndrom, který je vzácnou poruchou mozku. Kvůli zákeřnému viru encefalitidy se s tímto onemocněním musí už 3 roky vypořádávat dvanáctiletý Marek a jeho rodina. Navzdory tomu, že je při plném vědomí, vnímá okolí, rozumí a pamatuje si, je však ochrnutý na všechny končetiny, potřebuje dýchací přístroj a jediný způsob, jak komunikuje s okolím, je mrkání.

You may also like...