Díky novému zařízení startupu Dronetag je provoz dronu bezpečnější

Česká společnost Dronetag uvádí na trh svůj první produkt Dronetag Mini. Jedná se o nejlehčí, nejmenší a cenově nejdostupnější zařízení, které lze přichytit na jakýkoliv dron a rázem tak zajistit jeho viditelnost pro všechny účastníky letového provozu. Dokáže tak rozšířit a koordinovat provoz bezpilotních letadel.

Dronní fanoušci už dlouho malují krásnou bezpilotní budoucnost: doručování drony, světelné show, dronní flotily a dokonce drony jako možný bezpilotní taxík. Ukázalo se ale, že už nyní přeplněný vzdušný prostor s sebou nese značné nebezpečí a jeho koordinace je složitější, než se zdálo na papíře. A tak na papíře prozatím zůstaly i futuristické představy.

Díky českému startupu Dronetag jsme teď ale o velký skok blíže dronní budoucnosti. Do létajících Uberů sice ještě chvíli nenastoupíme, ale bezpečný management bezpilotního prostoru je konečně možný díky Dronetag Mini – novému zařízení, které zajišťuje viditelnost bezpilotních letounů i jejich letových plánů pro všechny autority vzdušného prostoru i ostatní piloty.

Produkt Mini je nejmenším, nejlehčím a cenově nejdostupnějším zařízením pro dálkovou identifikaci (Remote ID) dronů na trhu a vydrží nabitý až 14 hodin.

Dálková identifikace – proč a pro koho 

Remote ID je digitální přenos informací o dronech a pilotech. Vzhledem k rostoucímu počtu bezpilotních letadel roste globální poptávka po těchto Remote ID systémech. Na celém světě se nyní schvalují nová pravidla, která systémy dálkové identifikace přikazují. EU společně s USA určují trajektorii.

Dronetag Mini je jediné zařízení na trhu, které nabízí jak přímou (Broadcast), tak síťovou (Network) dálkovou identifikaci. To znamená, že zařízení nejen že splňuje všechny současné požadavky, ale je připraveno na budoucnost,” upřesňuje výhody nového zařízení zakladatel Dronetagu Lukáš Brchl.

Dronetag Mini využívá sítě operátora Vodafone. V každém zařízení Dronetag Mini bude globální IoT SIM karta napojená do platformy GDSP, která využívá roaming, a to nejen mezi dostupnými sítěmi, ale i mezi dostupnou technologií, zařízení se tak automaticky připojí do dostupné sítě po celém světě a dron tak zůstane pod kontrolou.

Dronetag Mini doprovází mobilní a webová aplikace. Společně zajišťují, že drony a jejich letové plány jsou viditelné pro autority vzdušného prostoru a ostatní piloty. S velikostí krabičky od sirek, hmotností 32 g a cenou 249 € nabízí vše, co trh s drony potřebuje pro současnou i budoucí bezpečnou koordinaci vzdušného prostoru. Mini je k dispozici na shop.dronetag.cz.

Dronetag je česká společnost financovaná z vlastních zdrojů, která vyvíjí komplexní řešení pro bezpečné lety dronů. Společnost byla založena v roce 2018 a její vizí je poskytnout dronům bezpečný přístup do vzdušného prostoru a předcházet nehodám dronů.

You may also like...