Díky spojení Nadace Naše dítě, ROSSMANN a AMB Praha má nemocný Mirek nový vůz

V novém charitativním projektu společnosti ROSSMANN – KDE SRDCE POMÁHÁ byl zařazen také příběh Mirka, který trpí vzácným onemocněním Neuromyelitis optica. Mirkova maminka se obrátila na Nadaci Naše dítě, kde žádala o příspěvek na nový vůz pro svého nemocného syna, který musí pravidelně absolvovat řadu vyšetření a doprava hromadnou dopravou je pro něj obtížná. Díky zákazníkům společnosti ROSSMANN se pro Mirka vybralo více než čtvrt milionu korun. Také firma AMB Praha přispěla na nový vůz částkou vyšší než čtvrt milionu korun.

Mirkova diagnóza je velmi komplikovaná. Narodil se jako zdravé miminko, bohužel v sedmi letech vážně onemocněl. Během pár let se jeho zdravotní stav značně zkomplikoval a zhoršil, vyžaduje celodenní péči, měl několik atak, je na vozíčku, nechodí, nosí pleny, má závažnou kyfoskoliózu
a letos v květnu musel podstoupit také operaci ledvin. S jeho diagnózou je spojená také postupná ztráta zraku. Mirek nevidí už od roku 2013. Navštěvuje 9. třídu normální základní školy, prospěch má dobrý, chodí však jen na některé hodiny a učí se hlavně doma.

„Ode dne, kdy nám sdělili diagnózu, se život celé rodiny obrátil naruby a od té chvíle se vše podřídilo boji s nemocí (hospitalizace, chemoterapie, biologická léčba). Moc bych si přála, aby prožil krásný a důstojný život. Zdraví je největším darem v životě, který mnozí lidé vůbec nevidí. Vidí to pouze ti, kteří se setkali s opakem – nemocí. Pokud je to nemoc u vlastních dětí, je tato zkušenost ještě těžší,“ říká Mirkova maminka.

Mirek si rád povídá, rád poslouchá, když mu někdo z rodiny čte, má rád hudbu, filmy, dokumenty. Moc rád si skládá Lego. Pokud to jde, chodí s rodinou také do kina nebo na procházky. Mirkovi sourozenci navštěvují školu a ve volném čase se snaží věnovat i nemocnému bráškovi, povídají si s ním nebo si společně skládají Lego.

Nový vůz usnadní Mirkovi i celé rodině přepravu na nejrůznější vyšetření, cestování MHD není pro Mirka vhodné vzhledem k diagnóze a léčbě, má totiž hodně oslabenou imunitu a náročné je to samozřejmě i pro jeho maminku. Příspěvek od společnosti ROSSMANN je velkou pomocí. Také prodejce vozu, firma AMB Praha, vyšla rodině vstříc a poskytla jí slevu na vůz v hodnotě vyšší než čtvrt milionu korun.

www.nasedite.cz
www.rossmann.cz
www.fordamb.cz

You may also like...